Projekt Solana
Projekt Solana. Zdroj: Shutterstock, Shizume

Solana sa opäť posúva v rebríčku trhovej kapitalizácie vyššie. Tentokrát bol na nižšiu priečku odsunutý Dogecoin.

Solana za mesiac narástla o viac ako 300 %

Kryptomeny prežívajú pozitívne obdobie rastu. Za jednoznačne najdiskutovanejší a najvýraznejší projekt môžeme kľudne považovať Solanu. Tento projekt stúpa podľa trhovej kapitalizácie vyššie v rebríčku. Aktuálne po predbehnutí Dogecoinu Solana figuruje na pozícii č. 7 s celkovou trhovou kapitalizáciou až 41 miliárd USD.

Prečítaj si tiež: Solana je už v TOP 8 – analytici ju vidia na cene 200 USD!

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Vlastné preteky o ATH

Ešte v polovici augusta všetci traderi a hodleri konštatovali, že sa hype okolo SOL blíži do finále a cena padne dole. No nestalo sa. Do projektu prúdi stále viac nových investorov, ktorí tlačia cenu nahor. Historické maximum je aktuálne ťažké určiť, nakoľko projekt neustále stúpa a dosahuje nové ATH.

V čase písania tohto článku bola cena za SOL na úrovni 142 USD. Už teda nie sme ďaleko od predikcie skúsených traderov, ktorí SOL vidia až na cene 200 USD.

Môže ťa zaujímať: Solana prvýkrát prekonáva 100 $ po odhalení záhadnej udalosti

Za necelých 24 hodín sa SOL vyšplhala nahor o viac ako 20 %. Týždenný profit je na úrovni 85,3 % a mesačný údaj ukazuje úctyhodných 311 %. Ak sa na to pozeráme od začiatku roka 2021, SOL zaznamenala profit neuveriteľných 3 277 USD.

SOL/BUSD
SOL/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Z celkovej hodnoty kryptomien 2,3 bilióna USD predstavuje trhová kapitalizácia SOL približne 1,73 %.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.