Solana na novom ATH
Solana. Zdroj: Shutterstock, Zeedign.com

Solana dosahuje stále vyššie a vyššie maximá. Za posledných 24 hodín evidujeme nárast o takmer 15 %, čo je v skvelý výsledok. Úplne s prehľadom môžeme toto leto označiť ako obdobie projektu Solana.

Solana prežíva obrovský hype

V čase písania tohto článku sa cena pohybovala na úrovni 160 USD. Aktuálne nie je žiadny náznak toho, že by sa rast zastavil. Osobne si myslím, že ak sa väčšina obchodníkov na základe vysokých poplatkov v sieti ETH rozhodne presedlať na Solanu, cena sa nezastaví ani na 200 USD.

Prečítaj si tiež: Solana postupuje v rebríčku – predbehla DOGE a je v TOP 7!

SOL/BUSD
SOL/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Pred rokom bola Solana v absolútne inej dimenzii. To, čo momentálne vidíme, predstavuje nárast o neuveriteľných 70 632 %. A sme stále vo fáze, kedy väčšina analytikov tvrdí, že je Solana nedoceneným projektom.

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzuje 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Inovácie sú budúcnosťou

Za týmto projektom stojí skupina bývalých zamestnancov spoločnosti Qualcomm, ktorá aktuálne hovorí o ďalších plánovaných inováciách. Tie majú za cieľ znížiť čas transakcií, zvýšiť kapacitu siete a najmä znížiť náklady na transakcie na absolútne minimum. Ak sa tieto sľuby naplnia, Ethereum sa môže obávať.

Môže ťa zaujímať: Črtá sa veľká spolupráca Solana a Cardano? Hoskinson prejavil záujem

Proof of History

Azda najdôležitejšou aktualizáciou má byť nový konsenzuálny algoritmus, Proof of History. Tento protokol dokáže overiť transakcie prostredníctvom tzv. kryptografických hodín. Je tak možné definovať, či je vôbec používateľ schopný financovať svoje ciele.

Solana môže naozaj veľmi výrazne zamiešať kartami na trhu. Traderi jednoducho volajú po obrovských zmenách. Zúfalo hľadajú sieť, ktorá im dokáže ponúknuť inteligentné transakcie spoločne s nízkymi poplatkami. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Každopádne, čaká nás veľmi zaujímavý súboj medzi ETH, ADASOL.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.