Sberbank a Alfa Bank pripravujú investičný fond zložený z kryptomien

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Pod dozorom Bank of Russia pripravuje Sberbank a Alfa Bank pre svojich privátnych klientov možnosť investovania v špeciálnom fonde, ktorý bude obchodovať so šiestimi najpopulárnejšími kryptomenami na veľkých burzách ako Kraken a Bitstamp.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Spolupráca s Addcapital

Sberbank, štátom vlastnená banka zodpovedná napríklad za spracovanie výplat štátnych zamestnancov a Alfa Bank, najväčšia súkromná banka v krajine, plánujú vstúpiť do oblasti obchodovania s kryptomenami pomocou investičného fondu AddCapital a Národného depozitára cenných papierov.

Zástupkyňa Sberbank Private Banking, Ana Ivanchuková, sa k danej téme vyjadrila:

“Radi by sme našim klientom ponúkli absolútne transparentný spôsob investovania do digitálnych aktív s dôsledným dodržiavaním nariadení, vďaka čomu budú môcť investovať do produktu, o ktorý majú momentálne záujem.”

Anton Rakhmanov, manažér sekcie privátneho bankovníctva Alfa Bank dodáva:

“Naším cieľom je čo najskôr zrýchliť uznanie digitálnych aktív ako legitímnych finančných aktív.”

Addcapital, s ktorým sa obe banky rozhodli spolupracovať, je investičný fond, ktorý sa podieľal aj na nedávnom predaji tokenov počas ICO Telegramu. V rámci spolupráce so Sberbank a Alfa Bank bude zodpovedný za technické riešenie celého projektu.

Mohlo by vás zaujímať: Obyvatelia Švajčiarska odmietli centralizáciu bankového systému

Výber kryptomien do portfólia neprekvapil

Podľa generálneho riaditeľa Addcapital, Alexeya Prokofieva, si investori budú kupovať podiel vo fonde, pričom portfólio bude zahŕňať šesť najpopulárnejších kryptomien vrátane Bitcoin, Bitcoin cash, Ethereum a Litecoin. Zostávajúce dve kryptomeny sú nateraz tajomstvom a obe banky ich ešte musia potvrdiť.

Portfólio bude revidované štyrikrát do roka, pričom pomery jednotlivých kryptomien sa môžu meniť vzhľadom k nastavenému obchodnému algoritmu. Nad celým projektom bude dohliadať Národný depozitár cenných papierov, ktorý je súčasťou Moskovskej skupiny búrz.

Alfa Bank je jednou z najväčších súkromných komerčných bánk v Rusku. Jej ústredie je v Moskve a pôsobí v 7 krajinách. Banka ponúka finančné služby pre viac ako 360 000 aktívnych firemných zákazníkov a 14,2 milióna retailových klientov.

Na druhej strane, Sberbank je štátnou ruskou bankou pričom pôsobí vo viacerých európskych a post-sovietskych krajinách.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Napriek tomu, že Sberbank odmietla potvrdiť, kedy presne bude tento investičný produkt zaradený do ich ponuky, Prokofiev uviedol, že len samotný proces testovania bude trvať približne 45 dní.

Každopádne, vyzerá to tak, že banky menia názor. Kým donedávna zastávali voči kryptomenám negatívny postoj, iniciatíva týchto dvoch veľkých bánk zaviesť investičné produkty zamerané na kryptomeny je jasným dôkazom toho, že inštitucionálni investori začínajú pomaly a opatrne prejavovať záujem o túto oblasť.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
coindesk.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.