Vznik krypto ETF fondov je otázka času

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Podľa Johna Hylanda, vedúceho burzových produktov v spoločnosti Bitwise Asset Management, americká Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) by mohla čoskoro schváliť ETF fondy zložené z kryptomien.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Hyland zohral kľúčovú úlohu pri vývoji prvých ETF fondov (Echange traded funds  – fondy obchodované na burze podobné indexovým fondom predávaných v rámci kolektívneho investovania. Ich portfóliá sa zväčša skladajú z viacerých investičných aktív) zameraných na investovanie do komodít a ropy. Teraz dúfa, že bude môcť byť súčasťou vzniku prvých krypto-ETF.

Mohlo by vás zaujímať: Marketcap môže čoskoro dosiahnuť hodnotu 1 bilión dolárov

Podmienky SEC sú splniteľné

Napriek tomu, že SEC malo viacero otázok, či pochybností ohľadom tohto typu fondov, Hyland si nemyslí, že by ich požiadavky boli nesplniteľné. Spoločnosť Bitwise, ktorá otvorila prvý súkromný fond zameraný na kryptomeny si napríklad ponechala všetok svoj majetok v digitálnych menách v regulovanom depozitári. Ide o akýsi typ depozitnej banky, alebo špecializovanej finančnej inštitúcie, ktorá je zodpovedná za zabezpečenie finančných aktív podniku alebo jednotlivca a nezúčastňuje sa na “tradičnom” komerčnom alebo spotrebiteľskom / retailovom bankovníctve.

Hyland je zároveň presvedčený, že SEC odsúhlasí prvé ETF zamerané na kryptomeny už v roku 2019. Nevylučuje však, že sa tak môže udiať aj skôr, ale vzhľadom k plánovaným voľbám v Amerike, ktoré sa uskutočnia v novembri, nevidí náznak, že by sa ETF mohli spustiť ešte tento rok. V precentuálnom pomere popísal šance na 20% v roku 2018, 60% v 2019 a 20% neskôr ako v roku 2019.

V otázke ohľadom „fyzického” obchodovania s BTC v porovnaní s BTC futures sa tento odborník prikláňa k prvej možnosti. Vychádza predovšetkým z denných objemov, kde v prospech klasického obchodovania hovorí 6 až 7 miliárd dolárov v BTC. Futures pritom obchodujú len 40 až 50 miliónov dolárov denne. Akonáhle SEC schváli prvé krypto ETF, je len otázkou času, kedy začnú pribúdať ďalšie.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Čo presne znamená ETF?

Fondy obchodované na burze alebo ETF sú cenné papiere, ktoré kombinujú diverzifikáciu podielových fondov s obchodnými schopnosťami akcií. ETF sleduje index alebo kôš aktív, ktoré sú proporcionálne zastúpené v akciách fondu. Následne môže jednotlivé aktíva predávať, alebo dokupovať, v závislosti od predpokladaného výnosu danej komodity. Medzi najväčšie výhody tohto typu investovania patri predovšetkým vysoká diverzifikácia a pre začiatočníkov aj fakt, že sa jedná o pasívne riadené portfólio.

Slovenské Krypto ETF prvé na trhu

Možno by stála za zmienku slovenská firma First Crypto ETF, ktorá vytvorila prvé kryptomenové ETF na svete. V súčasnosti je vo fáze ICO a ak by ste mali záujem investovať do neho, návod nájdete tu:

https://kryptomagazin.sk/navod-ako-kupit-first-crypto-etf-ico/

Do pozornosti dávame aj burzu Singularity-X, na ktorej sa bude toto ETF obchodovať.

Záver

Vzhľadom k tomu, že ETF zamerané na kryptomeny prilákajú aj opatrných investorov, mnohí považujú ich vznik za dôležitý míľnik na ceste k masovému prijatiu digitálnych mien. A to, že súčasná situácia na trhu kryptomien si priam pýta príliv nových peňazí asi ani nemusíme pripomínať. Príchod inštitucionálnych investorov a vznik ETF by mohli vyplniť práve túto aktuálnu slabinu, čím by znovu naštartovali celý trh a hodnotu jednotlivých coinov.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ccn.com
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.