[Správy] Binance bude podporovať aidropy IQ, DAC a EON

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Binance podporí tri aidropy – EOS mainnet je od včera opäť v prevádzke – štát New York udelil siedmu BitLicense – Dve z najväčších ruských bánk spustili pilotný projekt krypto-portfólií – Manažér hedžových fondov zmenil názor na krypto – Spoločnosť Etoro zriadila krypto trade desk pre inštitúcie – Odhady spotreby energie pri ťažbe Bitcoinu sú nadhodnotené – UK: V zábavno-súťažnej šou Dominika Frisbyho sa bude hrať o Bitcoin Cash – Ministerstvo vzdelávania v UK hovorí “nie” kryptomenám

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Aidropy na Binance

Airdropy, to bola vždy citlivá téma pre kryptoburzy, keďže burzám nevznikajú priame výhody z tohto procesu. Spoločnosť Binance sa však rozhodla airdropy podporiť. Pre zalistovanie a obchodovanie týchto aidropov na Binance, bude pre každý projekt platiť rovnako striktný proces, ako pre každú inú mincu, alebo token. V súčasnosti bude Binance podporovať aidropy IQ, DAC a EON, tri najvýznamnejšie projekty spustené na bloku EOS.  https://www.newsbtc.com/  (v EN)

EOS mainnet

V sobotu sme vás informovali, že EOS Mainnet zamrzol menej ako 48 hodín po tom, čo bol spustený. Veľké nasadenie a spolupráca BPS (výrobcovia blokov) a pohotovostných uzlov sa vyplatila. Problém sa podarilo opraviť a EOS Blockchain od včera opäť beží. https://cointelegraph.com/ (v EN)

Licencie

Pár dní po udelení šiestej BitLicense krypto-peňaženke Xapo, New York schválil licenciu pre fintech startup Square. To umožní spoločnosti prevádzkovať v štáte New York nákup a predaj Bitcoinu. Je to len siedma BitLicense za takmer 3 roky, po štarte Bitcoin Circle, ktorý získal prvú licenciu v septembri 2015. https://www.ccn.com/  (v EN)

Banky

Dve z najväčších ruských bánk spustili pilotný projekt kryptomenových portfólí pre svojich privátnych klientov, uviedol v piatok Kommersant. Sberbank a Alfa Bank, pod dozorom Bank of Russia ponúknu svojim klientom akcie v špeciálnom fonde, ktorý bude obchodovať so šiestimi najpopulárnejšími kryptomenami na veľkých burzách vrátane Krakenu a Bitstampu. https://www.coindesk.com/ (v EN)

Manažéri fondov menia názor

Bývalý manažér hedžových fondov a finančný analytik na CNBC, Jim Cramer netajil doteraz svoj skeptický názor voči  Bitcoinu a kryptotrhu. Cramer mení názor a dnes hovorí, že rastúci počet mladých manažérov fondov a finančných analytikov sa domnieva, že banky budú nakoniec prekonané aplikáciami ako sú Bitcoin, blockchain a fintech. https://cryptoslate.com/  (v EN)

Etoro rozširuje svoje portfólio

Spoločnosť Etoro, ktorá len nedávno oznámila, že expanduje do USA s desiatimi kryptomenami, zriadila v Londýne trade desk pre inštitúcie, ktoré chcú obchodovať s kryptomenami. Platforma je prepojená s pätnástimi kryptoburzami, z ktorých je možné združovať likviditu. Tento krok Etoro vysvetľuje ako odpoveď na požiadavky majiteľov hedžových fondov, ktorí prejavili záujem o obchodovanie s kryptomenami.  https://news.bitcoin.com/  (v EN)

Môže vás zaujímať: Mithril (MITH) – Zrodila sa decentralizovaná konkurencia Instagramu?

Mining

V médiách sa znova objavili nadhodnotené odhady o celkovej spotrebe elektrickej energie pri ťažbe BTC. Niektoré správy tvrdia, že energia spotrebovaná BTC miningom je porovnateľná so spotrebou celého Írska. Zdá sa, že tieto správy boli spustené výskumom, ktorý publikoval Alex de Vries. Ten citoval Bitcoin Energy Consumption Index od spoločnosti Digiconomist (BECI). Je to Index, o ktorom kritici hovoria, že nadhodnocuje množstvo energie spotrebovanej pri ťažbe Bitcoinu. Odmietajúc odhady založené na indexe BECI, spoločnosť Coinshares vydala správu, v ktorej tvrdí, že BTC mining ročne spotrebuje približne 35 terawatthodín (50 kWh), čo je o 50% menej  proti odhadom založeným na BECI.  https://news.bitcoin.com/  (v EN)

Zábava a krypto

Dominic Frisby, finančný guru a zároveň komik, nedávno oznámil že je hostiteľ a kvízmaster v klasickej gameshow, plnej fascinujúcich finančných faktov. Súťažiaci z publika (len ochotní dobrovoľníci) môžu vyhrať striebro, hotovosť, Bitcoin Cash. Výhry môžu dosiahnuť hodnotu 500 GBP. “Je to vzrušujúce, informatívne, zábavné,” povedal Frisby. https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Vzdelávanie

Napriek tomu, že dostupnosť formálneho vzdelávania v oblasti kryptomien a blockchainu vo svete rýchlo rastie, Ministerstvo školstva Spojeného kráľovstva (DfE) má iný prístup. Nemá žiadne plány na zaradenie blockchainu a kryptomien do učebných osnov.  http://bitcoinist.com/  (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.