Ripple Futures tu boli oveľa skôr ako Bitcoin Futures.
Ripple Futures tu boli oveľa skôr ako Bitcoin Futures. Zdroj: shutterstock.com/T.Schneider

Niektorí ľudia z kryptosveta si myslia, že decembrový bullrun bol zapríčinený najmä spustením obchodovania futures kontraktov. Oficiálne bolo obchodovanie povolené na dvoch burzách: CBOECME. V súčasnosti sa však spomína aj spustenie ďalších futures, ale pre inú kryptomenu. Mala by ňou byť Ripple – XRP.

Ripple Futures

Myslíte si, že ak by prišli Ripple Futures, cena tejto kryptomeny by vystrelila rovnako ako sa to stalo v prípade Bitcoinu? Možno vás sklameme, avšak Ripple Futures sú už dávno vonku, iba okolo nich nebolo také veľké haló. Crypto Facilities, jeden z britských startupov, ponúka možnosť Ripple Futures už viac ako 18 mesiacov.

Tip: Ako spustenie Bitcoin Futures ovplyvní hodnotu? 

CEO Crypto Facilities, Timo Schlaefer, sa o tomto produkte zatiaľ verejne nevyjadroval. Sám si však myslí, že v blízkej budúcnosti by sa tieto futures mali tešiť veľkej obľube. Adopcia Ripple Futures podľa neho začína byť čím ďalej, tým väčšia.

„Začíname mať veľmi dobré objednávky a čísla. Práve to nás priviedlo k spolupráci s veľkými burzami, ktoré by nám mohli pomôcť.“

XRP Futures tu boli oveľa skôr

Ešte predtým, ako sa Bitcoin začal obchodovať ako futures kontrakt, Ripple bol už niekoľko mesiacov s touto možnosťou na trhu. Dokonca v čase, kedy CME a CBOE oficiálne oznámili obchodovanie s Bitcoin Futures, mesačný objem Ripple Futures bol na čísle 14,2 milióna dolárov. Počas vyprchávania prvých futures kontraktov, ktoré sa dialo v januári tohto roku, sa mesačný objem Ripple Futures pohyboval na hranici takmer 25 miliónov dolárov.

Napriek tomu, že XRP Futures tu boli skôr ako BTC futures, takmer nikto, okrem investorov do daných futures, o nich nepočul. To si uvedomuje aj firma. Na druhej strane ale dodáva, že február bol jedným z najlepších mesiacov v histórii spoločnosti a očakávajú, že marec dokonca prekoná všetky rekordy.

„Objemy našich obchodov počas februára viditeľne vzrástli. Očakávame však, že počas marca ešte porastú a stanovia nové rekordy.“

Ešte jeden tip z redakcie: Long pozície BTC futures získavajú na popularite

Ak by sme sa pozreli na popularitu týchto kontraktov zistíme, že rástla a klesala spoločne s cenou Ripple. Napríklad od októbra 2016, kedy sa XRP Futures oficiálne spustili, až do marca 2017 sa objem futures takmer nehýbal. Nárast prišiel až počas apríla a mája 2017, kedy rovnako rástla aj cena XRP.

Záver

Bitcoin Futures sa pravdepodobne stali najväčším dôvodom na boom, ktorý nastal koncom minulého roka. Určite to tak bolo najmä preto, že sa o tom v médiách často hovorilo a písalo. Ripple sa ako futures obchodoval už oveľa skôr. Popularita takéhoto futures kontraktu však nebola veľmi vysoká. To by sa čoskoro mohlo zmeniť.

Radi vás budeme o vývoji na kryptotrhu naďalej informovať. Ak nechcete prísť o naše kryptospravodajstvo, dajte nám like na facebooku alebo povolte notifikáciu použitím zvončeku vľavo dole.

Zdroj: 
coindesk.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance