[SPRÁVY] G20: Kryptomeny nie sú peniaze, ale aktíva, ktoré podliehajú príslušnému zdaneniu…

Novinky G20: Kryptomeny nie sú peniaze, ale aktíva, ktoré podliehajú príslušnému zdaneniu.
G20: Kryptomeny nie sú peniaze, ale aktíva, ktoré podliehajú príslušnému zdaneniu. Zdroj: shutterstock.com/FlyOfSwallowStudio
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

G20: Kryprotmeny nie sú peniaze, ale aktíva, ktoré podliehajú príslušnému zdaneniu – Cena Bitcoinu sa drží nad 8 500 USD – Viac než 16 miliónov Američanov vlastní kryptomeny – Trump zakázal Američanom kupovať Petro – Obchodovanie s kryptomenami v Indií padá kvôli reštrikciám bánk – Hongkongská burza plánuje zaviesť blockchainovú technológiu – Maklérska firma Robomarkets ponúka kryptomenové CFDs pre európskych klientov – Bitfury expanduje v Nórsku – Prezidentské voľby v Sierra Leone neprebehli na blockchaine

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Ako uviedol Bloomberg, krajiny G20 chcú, aby kryptomeny boli uznávané ako aktíva a nie ako peniaze. Začlenenie kryptomien do triedy aktív by spôsobilo, že by podliehali dani z kapitálových výnosov. Článok v angličtine TU

Tip: O vplyve regulácií na ceny kryptomien sme písali TU.

Kryptomeny

Cena Bitcoinu sa v utorok držala nad hodnotou 8 500 dolárov (v dobe písania tohto článku). Toto zotavenie koreluje so znížením pravdepodobnosti, že súčasný summit G20 vytvorí zmysluplný medzinárodný rámec pre predpisy týkajúce sa kryptomien. Zatiaľ nie je jasné, aký priamy dopad na trhy bude toto jednanie mať. Článok v angličtine TU.

Takmer 16,3 milióna Američanov, čo je 8%, vlastní nejakú formu kryptomeny. Aspoň to uvádza prieskumu Finder.com. Prieskum taktiež zistil, že niečo málo cez 5% Američanov vlastní Bitcoin. Ak sú výsledky presné, znamenajú nárast v porovnaní s výsledkom štúdie zverejnenej v decembri 2016. Tá odhalila, že približne polovica Američanov o Bitcoine počula, ale iba 1% s ním obchodovalo, zhromažďovalo alebo používalo. Článok v angličtine TU.

Americký prezident Donald Trump podpísal výkonný príkaz, ktorým sa americkým občanom zakazuje používať venezuelskú štátnu kryptomenu Petro. V skutočnosti to znamená, že Petro je teraz v USA nezákonné. Kontroverzná kryptomena bola vnímaná ako spôsob vyhnutia sa ekonomickým sankciám. Výkonný príkaz je prvým prípadom, keď bol americký prezident oficiálne spojený s kryptomenami. Článok v angličtine TU.

Tip: O venezuelskej štátnej kryptomene Petro sme písali TU.

Regulácie

Regulačný a bankový tlak znižujú drasticky obchodovanie kryptomien v Indií, o čom svedčí 90% pokles objemu na platformách obchodujúcich Bitcoin. Centrálna banka Indie síce kryptomeny priamo nezakazuje, ale indické banky prijali pravidlá, ktoré obmedzujú alebo zakazujú obchodnú činnosť, okrem otvárania účtov, vydávania kariet a sprostredkovania transakcií s kryptomenami medzi miestnymi obyvateľmi. Článok v angličtine TU.

Burzy

Hongkongská burza cenných papierov (HKEX) využíva skúsenosti austrálskej burzy (ASX) pri implementácii blokchainovej technológie pri svojich kľúčových procesoch. Po dvoch rokoch dôkladného testovania sa austrálska burza cenných papierov stala prvým veľkým operátorom na svete, ktorý sa rozhodol využiť blokchainovú technológiu pre procesy vyporiadania sa s obchodovaním. Článok v angličtine TU.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Biznis

Robomarkets, maklérska spoločnosť, ktorá pôsobí na európskych trhoch, pridala k svojim službám klientom prístup k obchodovaniu s kryptomenovými CFD. Niektoré z najpopulárnejších kryptomien, ako sú Bitcoin, Bitcoin cash, Dash, Ethereum, Litecoin a Ripple, boli pridané na zoznam dostupných obchodných nástrojov. Článok v angličtine TU.

Výrobca hardvéru pre ťažbu kryptomien Bitfury oznámil “oficiálne partnerstvo” s Nórskom a miestnymi obchodnými lídrami. Článok v angličtine TU.

Tip: O firme Bitfury si môžete prečítať TU.

Blockchain

V reakcii na informácie v médiach o svojej role v prezidentských voľbách v Sierra Leone, vydala spoločnosť Agora oficiálne prehlásenie. Toto prehlásenie vysvetlilo legitímnu rolu firmy vo voľbách ako medzinárodného pozorovateľa a zdôraznilo jej predchádzajúce prehlásenie, že nikdy netvrdila, že počíta s oficiálnym využitím technológie Blockchain vo voľbách. Článok v angličtine TU.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.