bitcoin

Po decembrovom ošiale, ktorý vyniesol takmer všetky kryptomeny na ATH (all time high), sa január nesie v znamení korekcií. Dôvodov na to môže byť hneď niekoľko. Jedným z najhlavnejších sa však zdá byť short pozícia voči Bitcoinu. Tú mali možnosť ľudia uzatvárať napríklad pomocou CME alebo CBOE. Tí, ktorí uzavreli short pozíciu v decembri sa tak teraz tešia. Avšak ako ukazuje trend, január prináša zmenu. Väčšina pozícií sa totiž zmenila na long a teda predpoklad rastu ceny Bitcoinu.

CFTC Report

Už od oznámenia o otvorení Bitcoin Futures bolo jasné, že trh bude na tieto správy reagovať. Nikto však nevedel ako. Po tom, čo sa v decembri BTC vyšplhal cez 19 tisíc dolárov, stratil začiatkom roka viac ako 50% svojej hodnoty. Teraz pomaly, ale isto naberá na sile, na čo reagujú aj ďalšie Futures kontrakty.

Podľa CFTC Reportu (Commodity Futures Trading Commision) od začiatku tohto roka totiž takmer pravidelne stúpali long pozície, zatiaľ čo ľudí so short pozíciami ubúdalo. Vrchol nastal zhruba pred týždňom (23. januára), kedy bol skoro dvojnásobný počet long pozícii voči short. 1142 investorov si totiž myslí, že budúci mesiac bude Bitcoin na cene stúpať. Naopak iba 518 investorov je presvedčených o tom, že o mesiac bude hodnota Bitcoinu menšia voči tej z 23. januára.

Bitcoin futures„Myslím si, že prelomíme hranicu konsolidácie. Sám som pri tom zaujal long pozíciu.“

Tak zneli slová Erica Walla, obchodného analytika pre web news.bitcoin.com, ktorý rovnako verí v rast Bitcoinu v najbližších týždňoch.

Shorteri pripravte sa na porážku

Redaktor pre Evercoin blog, Miko Matsumura, vyzval shorterov k opatrnosti. Sám sa vyjadril, že väčšina shorterov nepozná trh a hazardujú so svojimi peniazmi. Myslí si, že ľudia podceňujú silu veľrýb (whales-investorov s obrovským kapitálom). Tí majú za cieľ nakúpiť Bitcoin práve počas dipu/korekcie a preto cena nemôže klesať donekonečna.

„Tí, ktorí shortujú, nevidia obrovské masy hodlerov (ľudí, ktorí držia BTC), ktoré stoja za Bitcoinom. Rovnako zabúdajú na tých, ktorí chcú počas korekcií dokúpiť za čo najlacnejšie peniaze.“

Tak sa vyjadril Miko na adresu shorterov. Ďalej vyhlásil:

„Investori do Bitcoinu, vy ste v bezpečí. Avšak špekulanti, nováčikovia a shorteri, pripravte sa na to, že budete rozdrvení.“

Miko ďalej uviedol štatistiku, podľa ktorej je aktuálne viac ľudí s long position aj na burze Bitfinex. Včera si viac ako 26 982 ľudí zvolilo pozíciu long, ku 18 226 short pozíciám. Ako už aj CFTC Report ukázal, ľudia nie sú ochotní dlhodobo stávkovať proti BTC. Podľa Mika, CBOE traderi Bitcoin derivátov začínajú vnímať meniaci sa trend v cene ako nevyhnutný, takmer až žiadaný.

Záver

Ak teda špekulujete s cenou BTC a Bitcoin Futures a neviete akú pozíciu si máte vybrať, buďte veľmi opatrní. Bitcoin, ako aj iné kryptomeny už ukázali, že vo svete kryptomien je možné takmer všetko. Avšak po krvavom januári sa dá očakávať, že ceny začnú postupne stúpať naspäť k hodnotám, ktoré sme videli na konci minulého roka (toto nie je finančná rada).

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance