XRP Ripple perspektiva
XRP Ripple perspektiva, zdroj: www.shutterstock.com/Stanslavs

Token XRP spoločnosti Ripple sa dlhšiu dobu nachádzal v TOP 3 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie a bol jedným z lídrov trhu kryptomien. Avšak token klesol na siedme miesto v rebríčku najväčších kryptomien a prekonávajú ho iné projekty, ktoré sa tento rok dostali na svoje historické maximá.

V čom je teda problém s XRP?

Mohlo by ťa zaujímať: Riaditeľ Coinbasu sa vyjadril – súdny spor s Ripple vyzerá nádejne – Bude XRP opätovne zalistovaný?

XRP predbehli silnejší hráči

Token XRP sa nemôže pochváliť takou dynamikou, ako kryptomeny, ktoré ho predbehli. Za posledných 12 mesiacov sme mohli vidieť krásne nárasty aktív ako sú napríklad Cardano (ADA), Solana (SOL), Binance Coin (BNB), ktoré si polepšili minimálne o 1 000 %. XRP dosiahlo svoje ročné maximum v apríli, keď jeho cena dosiahla 1,90 USD. Táto cena je ale ďaleko od svojho ATH (3,70 USD) z roku 2018. Hodnota tokenu od Ripple sa pohybuje nad 1 USD a za posledný rok sa zvýšila „iba“ o 230 %.

Súdny spor s Komisiou pre cenné papiere (SEC) robí veľa. Na konci minulého roka regulátor obvinil Ripple z predaja neregistrovaných aktív v hodnote 1,3 miliardy dolárov v tokenoch XRP. SEC tvrdí, že spoluzakladateľ spoločnosti Chris Larsen a generálny riaditeľ Brad Garlinghouse nezákonne získali kapitál na financovanie podnikania.

Komisia sa tiež domnieva, že Larsen a Garlinghouse predávali tokeny v hodnote približne 600 miliónov dolárov na vlastné obohatenie. Proces stále nie je vyriešený a to je hlavný negatívny faktor, ktorý odrádza investorov vložiť svoje peniaze do XRP.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Ripple a jeho token však netreba úplne odpisovať

Treba brať do úvahy fakt, že XRP už dávno nie je novinkou, ale token je na trhu už dlhšiu dobu. Väčšina investorov sa začala lepšie orientovať v projektoch a vidia podobné negatívne aspekty centralizovaných blokchainov súkromných spoločností, akou je práve Ripple.

Avšak treba dodať, že spoločnosti či dokonca štáty využívajú či plánujú používať XRP.

Tokeny majú taktiež praktickú hodnotu, nie je to špekulácia ako novodobý fenomén „meme coinov“, hoci aj tu vznikajú projekty, ktoré sa niekde môžu uchytiť. V prípade súdneho sporu so SEC-om je pravdepodobné, že postupom času sa token bude môcť vrátiť „medzi elitu“.

Čítaj ďalej: Systém zákonov pre kryptomeny v USA negatívne ovplyvňuje ďalší vývoj – tvrdí 10 členov Kongresu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre