Kryptomeny v USA
Kryptomeny v USA. Zdroj: Shutterstock, Vitalii Vodolazskyi

Čoraz viac sa poprední politici v USA vyjadrujú na budúce smerovanie kryptomien a najmä na ich reguláciu a zdanenie. Tentokrát sa 10 členov amerického Kongresu vyjadrilo, že súčasný daňový systém pre kryptomeny môže negatívne ovplyvniť inovácie v danom odvetví.

Kryptomeny v USA

Skupina desiatich členov Kongresu vyjadrila svoju frustráciu prostredníctvom listu, ktorý bol adresovaný priamo predsedníčke Snemovne reprezentantov USA, Nancy Pelosiovej. Nepáči sa im určitá časť zákona o investíciách, ktorá sa týka kryptomien.

Už spomínaný návrh zákona, ktorý bol schválený senátom, sa dosť negatívne oprel do kryptomien, čím v podstate bráni ďalšiemu rozvoju tohto sektora.

Úryvok z listu:

„V dnešnej podobe by tento zákon zvýšil neistotu v sektore kryptomien, vybral by víťazov a porazených a zmaril by snahy daňového úradu o presné zdanenie kryptomien, a to všetko by zároveň narušilo konkurenčnú výhodu našej krajiny voči iným krajinám na trhu s kryptomenami. Musíme mať rozumnú reguláciu kryptomien, ale táto legislatíva by pritom nemala ochromiť toto odvetvie.“

Mohlo by ťa zaujímať: Podľa fraktálu z roku 2013 a 2017 cena BTC dosiahne 200 000 $ do konca roka

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Znepokojenie predstaviteľov Kongresu sa týka aj formulácie o digitálnych aktívach, kde sa priamo spomína aj definícia slova „maklér“. Maklér je podľa tohto nového ustanovenia definovaný ako osoba, ktorá je priamo zodpovedná za poskytovanie akejkoľvek služby uskutočňujúcej prevody digitálnych aktív v mene inej osoby. A do tejto definície by tak spadali aj mineri a validátori, ktorí neposkytujú žiadne štandardné brokerské služby.