XRP od Ripple
XRP od Ripple. Zdroj: Shutterstock, radhikarana

Kauza Ripple vs. SEC stále neutícha. Po poslednom útoku právnikov Ripple sa token XRP vyšplhal o 9 %.

Prečítaj si tiež: Po čínskom zákaze investori presúvajú kapitál na DEX – dominuje Uniswap

Ripple vs. SEC

Súdny spor medzi SEC a Ripple naďalej pokračuje. Právnici XRP sa tentokrát obuli do bývalého riaditeľa podnikových financií SEC, Billa Hinmana, ktorý ešte v roku 2018 vyslovil názor, že Ethereum nepovažuje za cenný papier. SEC sa obhajuje tým, že to bol jeho vlastný názor a nie názor celej komisie. Ripple následne zaútočil sériou mailov, nad ktorou sa dá polemizovať. Ak je pravda to, čo Hinman povedal, zrejme na súde klamal. Sudca tvrdo zakročil a prinútil SEC, aby do 15. októbra predložila maily, ktoré sa týkajú daných tvrdení.

Právnici spoločnosti Ripple sa, samozrejme, chopili šance. Chcú prinútiť SEC, aby si vybrali jedno z dvoch stanovísk. Buď je Hinmanov názor jeho vlastným, alebo to bol prejav politiky.

Môže ťa zaujímať: Prechod na Ethereum 2.0 je o krok bližšie – prichádza dôležitá aktualizácia Merge

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Okrem iného zo strany SEC podľa právnikov prišlo k zanedbaniu viac ako 30 000 žiadostí o prijatie RFA. SEC následne reagovala, že tieto úkony pre nich znamenali viac ako 100 hodín práce. RFA sa používajú na rýchle dosiahnutie konsenzu o záležitostiach medzi protistranami v súdnom konaní.

Token XRP dosiahol po útoku právnikov slušný 9 % rast.

XRP/BUSD
XRP/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre