Bhutan Ripple CBDC
Bhutan Ripple CBDC // Zdroj: www.shutterstock.com/Comdas

Ripple oznamuje partnerstvo s bhutánskou centrálnou bankou (RMA), ktorá bude využívať digitálnu menu centrálnej banky (CBDC).

Tento krok prišiel ako súčasť plánu krajiny zlepšiť svoje digitálne a zahraničné platby, skvalitniť finančný sektor a rozšíriť svoj záväzok k udržateľnosti ako jedinej uhlíkovo negatívnej krajiny na svete.

Môže ťa zaujímať: TOP 20 krypto z roku 2017 vs. 2021 – zmení sa opäť o 4 roky celý rebríček?

Bhután ako unikátna krajina

Posledné roky sa RMA preukázala veľmi aktívne, čo sa týka finančných inovácií. Táto nová iniciatíva využije riešenie CBDC na podporu bezproblémového použitia zahraničných a veľkoobchodných platieb pre digitálne Ngultrum (bhutánska fiat mena).

Centrálna banka verí, že jednoduchšie, rýchlejšie a dostupnejšie platby, či už domáce alebo medzinárodné, jej pomôžu dosiahnuť cieľ zvýšiť svoju finančnú aktivitu až o 85 % do roku 2023. Technológia XRP Ledger, v kombinácii so skúsenosťami spoločnosti Ripple v oblasti zahraničných platieb a tokenizácií, bude využitá pri podpore tejto misie.

Riešenie prijať CBDC je z hľadiska znečistenia minimálne a pretože je založené na verejnej XRP Ledger, je 120 000-krát energeticky účinnejšie ako ostatné kryptomeny. Pre krajinu, ktorá sa zaviazala zostať uhlíkovo neutrálna, je táto kombinácia naozaj prospešná, tvrdí Ripple.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Ripple a technológia CBDC

Projekt Ripple CBDC využíva open-source verziu XRP Ledger (XRPL). Táto technológia je už osvedčená a na XRPL bolo doteraz vydaných a obchodovaných viac ako 5 400 rôznych tokenov prostredníctvom integrovanej decentralizovanej výmeny (DEX). Tento projekt od Ripple zaisťuje, že inštitúcie majú kontrolu nad obchodovaním a ochranou osobných údajov.

Ripple taktiež ubezpečuje centrálnu banku, že poskytuje bezpečnosť, kontrolu a flexibilitu, ktoré potrebujú na zavedenie CBDC bez ohrozenia finančnej stability alebo cieľov menovej politiky.

Pohyb peňazí prostredníctvom CBDC spoločnosti Ripple je efektívny, spoľahlivý a takmer okamžitý, doplňuje Ripple.

Čítaj ďalej: Binance sa zapája do boja proti ruskej kryptoburze! Vyšetruje pranie špinavých peňazí

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre