Spoločnosť Ripple
Spoločnosť Ripple. Zdroj: Shutterstock, Immersion Imagery

Sektor NFT neustále zvyšuje svoju popularitu. Dokazuje to aj pribúdajúci počet projektov a fondov, ktoré vstupujú do tejto sféry kryptomien. Najnovším príkladom je spoločnosť Ripple, ktorá ohlásila spustenie 250-miliónového fondu pre tvorcov NFT tokenov.

Prečítaj si tiež: Až 32 zo 100 najväčších svetových spoločností vníma kryptomeny pozitívne

Ripple vstupuje do NFT

Spoločnosť Ripple oznámila spustenie fondu, ktorý bude určený na podporu tvorcov, NFT trhovísk a rôznych značiek z danej sféry. Hodnota fondu predstavuje 250 miliónov dolárov a mala by výrazne urýchliť prijatie NFT tokenov v širšej sfére kryptomien.

„Veríme, že NFT stelesňujú prísľub tokenizácie a predstavujú zlomový bod pre prijatie v hlavnom prúde. Prostredníctvom fondu Creator Fund a XRPL sa tešíme, že môžeme zaistiť nové využitie pre NFT.“

Projekty a prípady využitia NFT tokenov budú fungovať na princípe XRP Ledger, čo môže tvorcom výrazne dopomôcť ku speňaženiu svojej práce. Podľa technického riaditeľa Ripple Davida Schwartza dokážu nízke náklady, vysoká rýchlosť a rôzne funkcie výrazne zefektívniť sektor NFT.

Môže ťa zaujímať: Elon Musk sa vyjadril k Číne – padla aj otázka na ovplyvňovanie trhu

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

XRP Ledger ako vhodný nástroj pre NFT

XRP Ledger je podľa viacerých spoločností a trhovísk ideálnym nástrojom bezproblémového fungovania tvorby NFT tokenov. Spoločnosť Mintable, ktorá spolupracuje s Ripple, uviedla, že od roku 2020 vyrazili už viac ako 700 000 tokenov. Okrem iného sa spoločnosť Ripple zaviazala, že do roku 2030 dostane emisie oxidu uhličitého na nulové hodnoty. Cieľ je teda jasný. Uhlíková neutrálnosť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre