Bude Cardano najrýchlejším blockchainom?
Bude Cardano najrýchlejším blockchainom? Zdroj: Shutterstock, Eljan

Cardano patrí medzi najaktívnejšie siete vo svete kryptomien, a to nielen z hľadiska vývoja, ale aj aktivity siete. Aktuálne sa tomuto ekosystému podarilo predbehnúť najväčšieho konkurenta, Ethereum.

Cardano hneď za BTC

Podľa posledných štatistík spoločnosti Messari, ktorá monitoruje údaje v reťazcoch, dosahuje blockchain Cardano pôsobivé výsledky. Za posledných 24 hodín je druhou najaktívnejšou blockchainovou sieťou hneď za Bitcoinom. V sieti sa uskutočnili transakcie v celkovej hodnote viac ako 18 miliárd dolárov, zatiaľ čo v sieti BTC len 3 miliardy.

Aktivita v sieti Cardano
Aktivita v sieti Cardano. Zdroj: Messari

Prečítaj si tiež: Perspektívny projekt Chiliz (CHZ) si polepšil o 170 % po spustení zaujímavých vymožeností!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Lacná a výkonná sieť

Výsledky ekosystému Cardano sú naozaj pôsobivé. A to treba brať do úvahy aj skutočnosť, že celkové transakčné poplatky, ktoré boli vynaložené na spomínaný objem transakcií, sú iba 92 000 dolárov.

Tieto skvelé výsledky sa dajú pripisovať vysokej škálovateľnosti a efektivite tejto siete. Cardano má v porovnaní s konkurenčnými blockchainami taktiež omnoho vyššiu interoperabilitu.

Mohlo by ťa zaujímať: Analýza BTC – primárny trend ostáva bez zmeny. Kde sú kľúčové supporty?

Najnovšie ohlásené aktualizácie môžu tieto fakty ešte posilniť. Ekosystém má v pláne sa zamerať na zlepšenie škálovateľnosti a zefektívnenie využiteľnosti siete. Plánovaný upgrade Hydra môže dostať spracovanie transakcií až na úroveň 1 milión transakcií za sekundu. Ak sa to podarí, ADA bude jednoznačne najrýchlejším blockchainom na svete.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre