[PREHĽAD TRHU] Máme nové zloženie TOP 5 kryptomien! – Bcash asi čaká rozdelenie

BITmarkets BITmarkets

Dnes je veľmi dôležitý deň pre celý kryptosvet. Uzatvára sa totiž weekly svieca a práve tá určí ďalší osud Bitcoinu. Prepad, ktorý sme zaznamenali v stredu, zapôsobil na jednotlivé altcoiny rôzne. Niektoré viac-menej kopírujú BTC, niektoré rastú a niektoré dokonca naďalej klesajú.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a na predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Zmeny v TOP5

Veľký boj sa odohráva hlavne v prvej päťke, ktorá má nové zloženie, a nie je vylúčené, že sa v blízkej budúcnosti udejú ďalšie swapy. Asi najvýznamnejšou zmenou je výmena Etherea a tokenu XRP. Ethereum viac než dva roky neohrozene sedelo na druhom mieste podľa kapitalizácie, no v priebehu týždňa ho zosadil Ripple!

XRP už má pred Ethereom takmer trojmiliardový náskok a nezdá sa, že by sa mal jeho bull-run v blízkej budúcnosti zastaviť. Na druhej strane, aj Ethereum má priestor na rast, minimálne 25 $ (15 %). Na 200 $ hranici ho však čaká silná rezistencia.

Viac o možnom vývoji cien týchto kryptomien vám povedia technické analýzy:

V prvej päťke máme nový coin! Stal sa ním Stellar, ktorý z piateho miesta vytlačil EOS. Popravde, čakali sme, že sa to stane. Stellar kryptomene EOS už dlhšiu dobu šliapal na päty. Momentálne má takmer miliardový náskok a je druhou veľkou kryptomenou (po XRP), ktorá tento týždeň reálne rástla. V čase písania tohto článku testuje rezistenciu na hladine 25 centov.

Čakajú nás ďalšie zmeny v TOP 5?

V posledných dňoch sa nám rysuje ešte jedna zaujímavá zmena. Ak Stellar udrží súčasné tempo rastu, mohol by čoskoro prekonať Bitcoin Cash.

Okolo Bitcoin Cashu panuje veľká neistota. Tento coin vo štvrtok prešiel nepríjemnou aktualizáciou softvéru. Plánovaný hard-fork a prechod na nové pravidlá konsenzu totiž využila skupina Bitcoin SV (Satoshi Vision). Agresívnym marketingom a zastrašovaním minerov nazbierala majoritný hash-rate a chvíľu sa dokonca zdalo, že prekoná samotný BCHABC (hlavný Bitcoin Cash chain).

Tesne po forku sa však podpora oboch verzií Bcashu posunula v prospech BCHABC, ktorému sa podarilo vytvoriť a udržať najdlhší chain. Podrobné informácie nájdete v tomto článku:

(Prehľad trhu pokračuje pod odkazom)

[PO FORKU] Bitcoin Cash sieť sa pomaly stabilizuje – BCHSV ťahá za kratší koniec

Ďalšie články o Bitcoin Cash hard-forku:

Ešte stále nie je jasné, či nakoniec dôjde k rozdeleniu samotného Bcashu a k vytvoreniu dvoch rozdielnych coinov, ktoré sa na burzách budú obchodovať osobitne. Ak sa tak stane, BitcoinABC chain si ponechá označenie BCH a BitcoinSV vytvorí vlastnú skratku.

O cenách jednotlivých forkov napovie obchodovanie futures kontraktov. BCHABC v čase písania tohto článku stojí 276 $ a BCHSV sa pohybuje na cene 115 $.

Ak nakoniec dôjde k rozdeleniu, oba forky vypadnú z TOP 5 a na ich miesto nastúpi Stellar a EOS.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI