Švajčiarska burza cenných papierov umožní obchodovať kryptomenové ETP

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

SIX Swiss Exchange – švajčiarska burza cenných papierov so sídlom v Zürichu bude prvou burzou, ktorá umožní obchodovať kryptomenové ETP.

Čo je ETP – (Exchange Traded Products)

Ide o druh cenného papiera. ETP sú ocenené tak, že ich hodnota pochádza z iných investičných nástrojov, ako je komodita, mena, cena akcií alebo úroková sadzba v tomto prípade vybranej kryptomeny.

The Amun Crypto ETP

The Amun Crypto ETP je prvý investičný produkt tohto druhu na svete. Jeho index bol štruktúrovaný tak, aby sledoval a mapoval pohyb piatich vedúcich kryptomien.

Štruktúra produktu je nasledujúca:

  • 49,7 % celkovej hodnoty ETP bude pridelených Bitcoinu [BTC]
  • 25,4 % celkovej hodnoty ETP bude prideleného k Ripple [XRP]
  • 16,7 % celkovej hodnoty ETP bude prideleného Ethereu [ETH]
  • 5,2 % celkovej hodnoty ETP bude vyhradeného pre Bitcoin Cash [BCH]
  • 3 % celkovej hodnoty ETP budú pridelené Litecoinu [LTC]

Za správu tohto fondu si burza bude účtovať sadzbu 2,5 %.

Mohlo by vás zaujímať: [KRÁTKA SPRÁVA] Nemecká burza práve kúpila investičnú banku!

Splní prísne požiadavky

Hany Rashwan, spoluzakladateľ a CEO Amun prehlásil, že jeho Crypto ETP je skonštruované takým spôsobom, aby spĺňalo rovnaké prísne požiadavky, ako ďalšie tradičné štruktúrované produkty, ktoré sú používané bežnými investormi.

Počas rozhovoru pre Financial Times Rashwan povedal:

„Amun ETP umožní investovať inštitucionálnym investorom, ktorí sú obmedzení na investície výhradne do cenných papierov, alebo ktorí nechcú kryptomeny držať sami vo fyzickej podobe. Okrem toho to umožní investovať drobným investorom, ktorí by kryptomeny sami uchovať nevedeli, alebo by sa stretávali s vysokým rizikom straty.”

Zdroj: ethereumworldnews.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.