Ethereum bude dominovať trhu
Ethereum bude dominovať trhu. Zdroj: Shutterstock.com/Vector-3D

Binance

V nasledujúcich mesiacoch by Ethereum mohlo naďalej dominovať trhu. Podľa niektorých odborníkov, ako napríklad bývalého generálneho riaditeľa BitMEX Arthura Hayesa, by cena ETH mohla prevýšiť konkurentov.

Hayes podporuje býčie vyhliadky pre Ethereum vzhľadom na „The Merge“. Ide o nadchádzajúcu aktualizáciu ETH 2.0, ktorá bude spájať vrstvu vykonávania siete s jej konsenzuálnou vrstvou.

Tým sa skonsoliduje migrácia ETH do konsenzuálneho algoritmu Proof-of-stake. Okrem Hayesa hlavný komoditný analytik Bloomberg Intelligence Mike McGlone verí, že akcia bude vzhľadom na cenu ETH býčia.

Analytik verí, že ETH sa chystá „zmeniť pravidlá hry“. The Merge premení ETH na jedinečné finančné aktívum s komoditnými, majetkovými a peňažnými vlastnosťami.

Pomocou modelu diskontovaného peňažného toku na ETH analytik dospel k záveru, že je v súčasnosti podhodnotený. McGlone si myslí, že kryptomena by sa mohla dostať nad 6 000 dolárov so 110-percentným potenciálom rastu.

Ako je vidieť nižšie, v diagrame vysvetľujúcom model diskontovaných peňažných tokov, nadchádzajúci systém stakingu pre ETH poskytne investorom niekoľko faktorov tvorby hodnoty.

Faktory vytvárania hodnoty ETH
Faktory vytvárania hodnoty ETH po zlúčení. Zdroj: Bloomberg Intelligence

Prečítaj si tiež – TOP kryptomeny, ktoré kúpiť v apríli 2022 – ich rast bude pokračovať

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Chystá sa Ethereum zmeniť hru?

McGlone sa zaoberal transakčnými poplatkami ETH od jeho založenia v roku 2015. Počas tohto obdobia zaznamenala druhá kryptomena podľa trhovej kapitalizácie zvýšenie ceny za transakciu. Tento trend naznačuje zrýchlenie aktivity, dopytu po blokovom priestore, väčšiu adopciu a hodnotu agregovanú do siete.

Ethereum by si tento trend mohlo udržať až do roku 2035. V súčasnosti analytik očakáva, že po 30-percentnom ročnom náraste transakčných poplatkov alebo peňažného toku do roku 2025 dosiahne „úpadok úrovne terminálneho rastu“. Tieto výpočty sú „konzervatívne“, povedal odborník. Z dlhodobého hľadiska by ETH mohlo zaznamenať až 9 000 USD alebo 219-percentný nárast smerom nahor. McGlone teda zdôraznil potenciál ETH s nadchádzajúcim The Merge.

Hoci akékoľvek oneskorenia alebo chyby v procese The Merge môžu mať negatívny vplyv, hlavným rizikom precenenia je podpriemerný rast agregovaných transakčných poplatkov. Len čo ďalšia fáza, Sharding, rozdelí základný reťazec na 64 jednotlivých „úlomkov“, čím sa dramaticky zvýši blokový priestor vrstvy 1, očakáva sa, že ceny plynu úmerne klesnú. Naopak, odomkne sa tým plný potenciál súhrnov vrstvy 2, ktoré dokážu spracovať čoraz väčší počet transakcií s takmer nulovými nákladmi.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin vs. Ethereum – ktorá kryptomena má lepší výkon a kam investovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre