Býčí signál pre Ethereum – 1,2 milióna ETH nedávno opustilo burzy

Novinky Ethereum je v akumulácii.
Ethereum je v akumulácii. Zdroj: Shutterstock.com/Lightboxx
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

On-chain údaje Etherea ukazujú, že za posledné dva týždne opustilo burzy viac ako 1,2 milióna ETH, čo je signál, ktorý by mohol byť býčí pre cenu kryptomeny.

Ako zdôraznil analytik v príspevku CryptoQuant, devízová rezerva ETH stratila viac ako 5 % hodnoty len za posledných štrnásť dní.

Rezerva všetkých búrz je indikátor, ktorý meria celkové množstvo Etherea prítomného v peňaženkách všetkých centralizovaných búrz.

Keď hodnota tejto metriky klesne, znamená to, že investori práve teraz sťahujú čisté množstvo mincí. Takýto trend môže byť bullish pre cenu ETH, pretože držitelia zvyčajne odoberajú svoje kryptomeny z búrz, aby ich nahromadili.

Na druhej strane, zvýšenie rezervy znamená, že investori v súčasnosti vkladajú Ethereum. Keďže držitelia zvyčajne prevádzajú svoje mince na burzy na účely predaja, tento druh trendu sa môže ukázať ako bearish pre cenu kryptomien.

Graf dole ukazuje trend rezervy Etherea na burzách za posledných niekoľko týždňov:

Ethereum rezervy na burzách

Rezervy Etherea na burzách. Zdroj: CryptoQuant

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoinoví investori sa boja riskovať – pákový efekt zostáva nízky

Bullish signál pre Ethereum

Ako môžete vidieť vo vyššie uvedenom grafe, rezerva Etherea na burzách zaznamenala počas tohto obdobia výrazný pokles. Len za posledných pár týždňov sa hodnota metriky znížila z približne 24,7 milióna ETH na približne 23,5 milióna ETH.

Ide o pokles o približne 5 % len za 14 dní, čo predstavuje približne 1,2 milióna ETH alebo takmer 4 miliardy USD pri súčasnom výmennom kurze.

Tento veľký pokles rezervy v tak krátkom časovom období naznačuje, že na trhu môže práve teraz prebiehať akumulácia.

Burzy sa tradične považujú za „predajnú ponuku” Etherea. Takže vzhľadom na dynamiku dopytu a ponuky môže byť jej pokles vzhľadom na cenu z dlhodobého hľadiska dosť býčí.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 5 krypto airdropy, ktoré sledovať v apríli 2022 + návod ako sa ich zúčastniť

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.