TOP kryptomeny na apríl
TOP kryptomeny na apríl. Zdroj: Shutterstock.com/Nattakorn_Maneerat

Kryptomeny opäť rastú a nálada na trhu sa konečne stala optimistickejšou. Ľudia dúfajú, že prepad kryptomien pominul. Len čas však ukáže, či sú tieto nádeje opodstatnené. V tomto článku sa pozrieme na potenciálne výhodné kryptomeny, ktoré by mali pokračovať v raste. Toto sú štyri mince, ktoré si zapíšte do zoznamu sledovaných kryptomien v apríli.

Tezos (XTZ)

Tezos je pomerne dobre zavedená kryptomena s inteligentným kontraktom. Nedokázala však vykázať rovnaké zisky ako mince Solana (SOL) alebo Avalanche (AVAX) v minulom roku. Mohlo to byť spôsobené tým, že projekt mal problémy s riadením a po svojich ICO v rokoch 2017/2018 čelil súdnym sporom, ktoré výrazne oslabili dôveru investorov. Príliv sa však môže zmeniť.

Nielenže sa Tezos chystá spustiť veľkú aktualizáciu, ale začína sa presadzovať aj v priestore nezastupiteľných tokenov (NFT). Niekoľko trhovísk NFT, ako napríklad Rarible, ponúka NFT na blockchaine Tezos. Nedávny prieskum Coinbase ukázal, že mnohí používatelia by chceli, aby bola pridaná sieť Tezos na platformy NFT, ktorá sa predáva ako ekologická alternatíva k Ethereu.

XTZ/USD
XTZ/USD. Zdroj: TradingView

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Býčí signál pre Ethereum – 1,2 milióna ETH nedávno opustilo burzy

COTI (COTI)

COTI sa chce etablovať ako „konečná energetická sieť platieb“. COTI je kryptomena zameraná na inteligentné zmluvy, ktorej cieľom je uľahčiť ľuďom vytváranie stablecoinov a digitálnych platobných sietí. Nie je sama – Terra (LUNA) aj Stellar Lumens (XLM) pôsobia v podobných priestoroch. Obe sú však v top 50 kryptomenách podľa trhovej kapitalizácie, kde sa COTI v čase písania tohto článku umiestnil na 176. mieste.

COTI už spolupracuje so spoločnosťou Cardano (ADA) na jej stablecoine Djed. Jej úzky vzťah s Cardanom, ktorý minulý týždeň narástol o 30 %, je jedným z dôvodov, prečo si na túto mincu dávať pozor. Ďalším dôvodom je nedávne spustenie COTI Ventures, investičného fondu určeného na na príležitosti v ekosystéme COTI. Má počiatočný rozpočet 10 miliónov dolárov a už uskutočnil svoju prvú investíciu do decentralizovanej burzy založenej na Cardane s názvom WingRiders.

COTI/USD
COTI/USD. Zdroj: TradingView

Audius (AUDIO)

Audius je jednou z niekoľkých platforiem na streamovanie hudby Web 3.0, ktorej cieľom je umožniť komukoľvek distribuovať, speňažiť a streamovať zvuk. Chce posilniť umelcov tým, že im umožní spojiť sa priamo s ich publikom bez potreby nahrávacej spoločnosti. Kryptomena sa v súčasnosti obchoduje hlboko pod svojím historickým maximom z marca minulého roka.

Audius, ktorý bol založený v roku 2018, má už viac ako 1 milión poslucháčov mesačne. Dohoda o partnerstve so spoločnosťou TikTok upevnila jeho pozíciu kľúčového hráča v hudobnom priestore blockchainu. Audius tiež nedávno dokončil svoju migráciu na blockchain Solana. To znamená, že používatelia a tvorcovia môžu ťažiť z rýchlych a lacných transakcií.

AUDIO/USD
AUDIO/USD. Zdroj: TradingView

Ethereum (ETH)

Ethereum je také veľké, že ho mnohí ani nepovažujú za altcoin. Je však blízko k veľmi dôležitému prechodu z modelu PoW pohlcujúceho plyn na ekologickejší systém PoS. Tento dlho očakávaný krok je známy aj ako „The Merge“ a zakladateľ Etherea Vitalik Buterin povedal, že sa uskutoční toto leto.

Je to len časť väčšieho upgradu, no aj tak bude významným míľnikom. Keďže očakávania z vylepšenia narastajú, Ethereum bude na prvom mieste takmer každého kryptomenového investora. Úspešný prechod by mohol vybudovať dôveru v celom odvetví. Naopak, technické problémy by mohli brzdiť akékoľvek oživenie cien.

ETH/USD
ETH/USD. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež – TOP 5 krypto airdropy, ktoré sledovať v apríli 2022 + návod ako sa ich zúčastniť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre