Ethereum poplatky prudko klesli
Ethereum poplatky prudko klesli. Zdroj: Shutterstock.com/Bits And Splits

Kryptomenový trh pozorne sleduje vývoj okolo Ethereum 2.0, keďže sa chystá predstaviť veľkú aktualizáciu okolo júna 2022. Keď postupujeme smerom k „The Merge“, jedným z kľúčových pozitívnych vývojov je pokles poplatku za ETH.

Podľa poskytovateľa údajov v reťazci Santiment poplatok za ETH za posledných šesť mesiacov klesol o neuveriteľných 90 %. Tým sa zmiernili obavy používateľov. Dodáva, že to mohlo prispieť aj k nárastu cien ETH. Poskytovateľ údajov uvádza:

„Poplatky za Ethereum boli oveľa dostupnejšie, ako sme videli za posledných 8 mesiacov. Priemerný poplatok za plyn je len 5,81 USD. Pre porovnanie, priemerné poplatky sa 11. mája 2021 zvýšili na 69,57 USD a 8. novembra 2021 na 62,85 USD.“

Priemerné poplatky za Ethereum
Priemerné poplatky za Ethereum. Zdroj: Santiment

Okrem toho poskytovateľ údajov Santiment tiež uvádza, že Ethereum (ETH) vykazuje väčšiu koreláciu s indexom S&P 500 oproti Bitcoinu (BTC).

Korelácia ETH s akciovým trhom
Korelácia ETH s akciovým trhom. Zdroj: Santiment

V prípade zvýšenia sadzieb Fedu môže akciový trh v krátkodobom horizonte smerovať ku korekcii. Rovnaký dopad môžeme vidieť na trhu s kryptomenami a cene Etherea (ETH). Analytik kryptomien Michäel van de Poppe uvádza, že v prípade korekcie má ETH nákupnú zónu na úrovniach okolo 3 100 USD.

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – 16 bitcoinových veľrýb minulý týždeň predávalo Bitcoin – ovplyvní to cenu?

Ethereum 2.0 a The Merge

Jednou z kľúčových udalostí okolo Etherea bolo zavedenie protokolu EIP-1559, ktorý zavádza mechanizmus spaľovania a prináša deflačný tlak na cenu Etherea. Trhový analytik Lark Davis vysvetľuje:

Pri raste ponuky o 2,8 % ročne Ethereum spáli približne 3,3 milióna ETH ročne. Do konca desaťročia celková ponuka ETH klesne pod 100 miliónov. Alebo inak povedané, spálime ekvivalent VŠETKÝCH ETH, ktoré momentálne sedia na burzách!!!!

Ďalej dodáva, že keď sa minulý rok spustila funkcia stakingu Ethereum 2.0, cena ETH sa zhodnotila o 68 %. Davis očakáva, že po aktualizácii v júni dôjde k výraznému nárastu cien ETH.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP kryptomeny, ktoré kúpiť v apríli 2022 – ich rast bude pokračovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre