bitcoin vs ethereum
bitcoin vs ethereum. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Pokiaľ ide o dve najviac kapitalizované kryptomeny Bitcoin a Ethereum, malo by ísť o najlepšiu voľbu na HODL a ich výkon by z dlhodobého hľadiska mal priniesť najlepší pomer zisku a rizika. Je však ich výkonnosť za posledné obdobie naozaj porovnateľná?

Dole sa pozeráme na denný graf Bitcoinu a Etherea. Na prvý pohľad sa oba grafy zdajú rovnaké. Ak si však pozrieme detailnejšie percentuálne pohyby zistíme, že rovnaké nie sú ani zďaleka.

Ethereum svojím posledným rastúcim trendom zaznamenalo zisk zhruba 180 %, zatiaľ čo Bitcoin iba 135 %. Momentálna výkonnosť trendu je taktiež podobná. V súčasnosti sa rastúci trend pohybuje od dlhodobého dna v prípade Etherea o 100 % vyššie. V porovnaní s Bitcoinom ide iba o 55 %. Súčasný rastúci leg zaznamenal retracement v prípade Etherea 50 %, zatiaľ čo v prípade Bitcoinu iba 38,2 %.

Bitcoin verzus Ethereum 1D
Bitcoin verzus Ethereum 1D. Zdroj: TradingView

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Nedávno bol vyťažený už 19-miliónty Bitcoin – mince sú čoraz vzácnejšie

Bitcoin vs. Ethereum dlhodobo

Ďalší graf zobrazuje výkonnosť oboch kryptomien na týždennom grafe. Jednoznačne vidieť, že Ethereum dosiahlo zhruba 4-násobne lepšiu výkonnosť v porovnaní s Bitcoinom, a to od dlhodobého dna. Ako dlhodobé dno počítame marec 2020, keď začala COVID pandémia.

Trhová cena Etherea odvtedy narástla o približne 4 000 %, pričom Bitcoin iba o zhruba 1 000 %. Ak by sme porovnávali ATH, tak by sme prišli na to, že Ethereum dosiahlo zisk okolo 6 000 % zatiaľ čo Bitcoin zhruba 1 700 %.

Bitcoin verzus Ethereum 1W
Bitcoin verzus Ethereum 1W. Zdroj: TradingView

Ako vidíme, nie je HODL ako HODL. Dokonca aj medzi dvoma hlavnými kryptomenami je ziskovosť niekoľkonásobne odlišná z dlhodobého hľadiska. Navyše, dominancia Bitcoinu bude z dlhodobého hľadiska klesať, ak berieme do úvahy stále viac pribúdajúce projekty, ktoré majú oveľa vyššiu využiteľnosť.

Prečítaj si tiež – TOP 5 krypto airdropy, ktoré sledovať v apríli 2022 + návod ako sa ich zúčastniť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre