Ethereum je blízko k prechodu na Proof-of-stake
Ethereum je blízko k prechodu na Proof-of-stake. Zdroj: Shutterstock, Shizume

Binance

Sieť Ethereum čakajú zrejme najdôležitejšie udalosti v histórii. Pred pár dňami bolo zorganizované hlavné zasadnutie všetkých dôležitých vývojárov a predstaviteľov projektu s názvom „AllCoreDevs“.

Ethereum a Proof-of-stake

Sieť sa míľovými krokmi blíži k prechodu na konsenzuálnu vrstvu Proof-of-stake. Najnovšie správy a kroky predstaviteľov siete oznámil jeden z popredných vývojárov Tim Beiko, ktorý bol hostiteľom stretnutia hlavného jadra vývojárov siete ETH.

V najbližších týždňoch sa podľa Beika uskutoční už v poradí tretí hard-fork mainnetu, aby sa zaznamenali údaje v podmienkach mainnetu.

„Existujú určité problémy pri nastavovaní explicitných časových limitov, a hoci sa nedosiahlo riešenie, tím bude usilovne pracovať na dosiahnutí záveru,“ uviedol Beiko.

Beiko ďalej argumentoval, že hashraty, ktoré prichádzajú a odchádzajú zo siete, majú častokrát nekontrolovateľný dôsledok, ktorý ovplyvňuje množstvo problémov. Po prechode na nový konsenzus sa očakáva, že ťažiari predajú svoje ťažobné zariadenia, čím výrazne klesne celkový hashrate.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin vs. Ethereum – ktorá kryptomena má lepší výkon a kam investovať

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Konkrétny dátum?

Na dôležitom stretnutí nebol stanovený žiadny konkrétny termín prechodu na Proof-of-stake. S určitosťou to však bude v roku 2022. Tim Beiko odhaduje, že by to mohlo byť v lete. Iní vývojári to vidia na máj alebo jún.

„Myslíme si, že štyri mesiace sú veľkorysý časový rámec od dokončenia kódu po to, aby sme videli zlúčenie v mainnete,“ povedal Beiko.

Testovanie v podstate prebieha úplne hladko. Testovacia sieť Kiln je hotová, a preto odborníci nevidia žiadne veľké prekážky.

ETH je pred dôležitým momentov druhým najväčším aktívom z hľadiska stakingu s hodnotou 37 miliárd USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre