3 dôvody, prečo cena Etherea môže dosiahnuť 4000 USD v apríli
3 dôvody, prečo cena Etherea môže dosiahnuť 4000 USD v apríli. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Visual Generation

Viacero indikátorov na trhu signalizuje, že druhá najväčšia kryptomena Ethereum má pred sebou dobré časy. V tomto článku sa pozrieme na 3 dôvody, prečo môžeme očakávať v apríli cenu 4000 dolárov za jedno Ethereum.

1. Zvýšený záujem o Ethereum na Googli

Google Trends v poslednej dobe vykazujú zvýšenú záujem ľudí o Ethereum.  Záujem sa týka predovšetkým prichádzajúceho vylepšenia siete s názvom Merge. Záujem o update narástol v týždni ešte koncom marca, ako ukazujú údaje Google Trends.

Merge, tiež nazývaný ETH 2.0, odkazuje na úplný prechod siete Ethereum na Proof-of-Stake (PoS) z Proof-of-Work (PoW). Ide o vylepšenie, ktoré bolo propagované ako jeden z hlavných katalyzátorov odrazu Etherea z 2 500 dolárov 14. marca na viac ako 3 500 tento týždeň. Nárast verejného záujmu o „Ethereum Merge“ naznačuje, že medzi kryptomenovými investormi a obchodníkmi rastú očakávania, keďže sa blíži aktualizácia Etherea.

Čítaj tiež: TOP kryptomeny, ktoré za posledný týždeň urobili šialený zisk o stovky percent

2. ETH na burzách na trojročnom minime

Spolu s očakávaním update siete je ďalším sprievodným javom kryptomeny zníženie dostupností mincí na kryptomenových burzách. Tá je na trojročnom minime, čo značí, že hodleri ETH kumulujú a nepredávajú, čím sa znižuje množstvo ponuky na jednej strane a dopyt na druhej, keďže o ETH je stále záujem. ETH je presúvané do súkromných peňaženiek alebo do DeFi fondov.

Dostupnosť ETH na burzách na trojročnom minime.
Dostupnosť ETH na burzách na trojročnom minime. Zdroj: Glassnode

Popri poklese dostupnosti stúpa počet adries s nenulovým zostatkom mincí, čo naznačuje rastúce prijatie a distribúciu Etherea.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

3. Technická analýza naznačuje prekonanie 4000 dolárov

Pravdepodobnosť, že cena Etherea dosiahne v apríli 4 000 dolárov, zvyšuje aj klasický technický model. Vzor, nazývaný „symetrický trojuholník“, sa zvyčajne vytvára, keď cena konsoliduje do strán v rámci rozsahu definovaného klesajúcou hornou trendovou čiarou a rastúcou dolnou trendovou čiarou po prudkom pohybe smerom nahor, resp. nadol.

Graf: ETH/USD. 1D. Prerazenie symetrického trojuholníka.
Graf: ETH/USD. 1D. Prerazenie symetrického trojuholníka. Zdroj: Tradingview

Zdá sa, že súčasný preraz Etherea je zvratom, pretože nastal odraz nahor namiesto pokračovania svojho predchádzajúceho trendu smerom nadol, ako ukazuje graf vyššie. Potenciálny cieľ prelomenia symetrického trojuholníka sa vypočíta po zmeraní maximálnej dĺžky medzi hornou a dolnou trendovou čiarou vzoru a následnom pripočítaní výsledku k bodu zlomu. To dáva býčí cieľ ETH/USD na takmer 4 000 USD.

Čítaj ďalej: Kľúčový indikátor sa otočil po 4 mesiacoch a hovorí, že Bitcoin bude rásť