Spaľovanie 1 mil. ETH
Spaľovanie 1 mil. ETH. Zdroj: Shutterstock.com/Visual Generation

V príspevku na twitteri zverejnenom v stredu spoločnosť na výskum blockchainu CryptoRank odhalila nové údaje o spaľovaní ETH. Od zavedenia protokolu EIP-1559 v auguste v rámci londýnskeho hard forku bolo spálených viac ako 1 milión mincí ETH (v hodnote 4,24 miliárd dolárov). Protokol EIP-1559 reformoval trh s poplatkami a upravil limit pre poplatky za plyn. Navyše, zaviedol funkciu spaľovania, ktorá stiahne časť transakčných poplatkov na blockchaine z obehu.

Medzi decentralizované aplikácie zodpovedné za spaľovanie tokenov patria obľúbené NFT. Ide najmä o platformu OpenSea.io a hru Axie Infinity s možnosťou zarábania NFT. Ďalej objem transakcií z decentralizovaných búrz, ako sú Uniswap, 1inch a Sushiswap, tvoril veľkú časť spálenia ETH. Ethereum sa spaľuje aj pri prevodoch zo stablecoinov ako Tether (USDT) a USD Coin (USDC), ktoré sú postavené na blockchaine Ethereum. Napokon, k sieťovej aktivite prispeli aj používatelia peňaženky MetaMask a tí, ktorí vykonávajú pravidelné ETH transakcie.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – dosiahla cena dno korekcie? Reverzný pattern stále nie je potvrdený

ETH sa po aktualizácii stane deflačným aktívom

Podľa údajov spoločnosti Ultra Sound Money sa každú minútu spáli 7,67 tokenov a každý deň sa spáli až 11 042 tokenov. Pri súčasných rýchlostiach sa každý rok spáli približne 4 milióny tokenov. Blockchain však v súčasnosti emituje približne 5,4 milióna ETH ročne. Preto je sieť Ethereum stále inflačná.

Všetko sa to zmení budúci rok, keď sa spustí aktualizácia Ethereum 2.0, čím sa sieť prenesie z konsenzu proof-of-work na proof-of-stake. Odmeny za staking budú oveľa nižšie ako odmeny za ťažbu. V dôsledku toho by sa znížila rýchlosť emisií blockchainu hlboko pod rýchlosť spaľovania. Tým by sa vytvoril deflačný ekosystém. Ultra Sound Money predpokladá, že maximálna ponuka ETH dosiahne začiatkom roka 2022 119,7 milióna, než začne klesať.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 3 kryptomeny, ktoré môžu do konca roka urobiť veľké zhodnotenie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance