Nový nemecký kancelár Olaf Scholz varuje pred budúcim rastom BTC a ďalších kryptomien

Novinky Nemecký kancelár varuje pred BTC
Nemecký kancelár varuje pred BTC. Zdroj: Shutterstock, Ink Drop
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nemecko patrí k ekonomickým lídrom EÚ a je teda pochopiteľné, že smerovanie tejto krajiny z hľadiska kryptomien, ovplyvní aj okolité štáty. Na čele Nemecka teraz stojí nový kancelár Olaf Scholz, ktorý má iný názor na kryptomeny ako by sa očakávalo.

Nemecký kancelár vidí hrozbu

Bitcoin a celý trh kryptomien prežíva v tomto roku obrovský cenový boom. A tento fakt ovplyvnil mnohých investorov, ktorí neustále pribúdajú. Čo je však najdôležitejšie, podľa väčšiny analytikov sme stále iba na začiatku dlhej cesty. Predpovedá sa totiž, že ceny kryptomien budú naďalej rásť.

Nový nemecký kancelár Olaf Scholz vyjadril obavy z už spomínaného možného prudkého rastu kryptomien.

„Pochyboval by som o tom, či majú kryptomeny na čele s BTC nejaké vyhliadky stať sa oficiálnymi menami. Je tu veľké nebezpečenstvo, že sa z toho stane tulipánová inflácia.”

Tento výrok Scholz vyslovil ešte v roku 2018, keď spomenul aj tzv. „tulipánovú infláciu”. Ide o populárny špekulatívny model, ktorý vznikol ešte v 17. storočí v Amsterdame. Čo však dodať? Realita je úplne odlišná. Bitcoin sa stal oficiálnou menou v Salvádore a je vysoko pravdepodobné, že pôjdu rovnakým smerom aj ďalšie krajiny.

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – dosiahla cena dno korekcie? Reverzný pattern stále nie je potvrdený

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Ekológia opäť v popredí

Scholz pred nástupom do funkcie viackrát spomenul, že jeden z jeho hlavných cieľov bude, aby bolo Nemecko lídrom v oblasti ekologického hospodárstva. A tu narážame na energeticky náročný proces udržiavania decentralizovanej siete BTC.

Prečítaj si tiež: TOP 3 kryptomeny, ktoré môžu do konca roka urobiť veľké zhodnotenie

Podľa najnovších výskumov univerzity v Cambridge odhadovaná ročná spotreba Bitcoinovej siete je takmer 200 terawatthodín elektrickej energie. Táto hodnota je porovnateľná s ročnou spotrebou Thajska. A práve toto je najväčší súčasný problém niektorých blockchainových sietí na čele s BTC. Švédske orgány dokonca vyzvali EÚ, aby s okamžitou platnosťou zakázala ťažbu kryptomien.

Scholz skritizoval aj Facebook, ktorý sa pri spustení svojej vlastnej kryptomeny inšpiroval Bitcoinom.

„Nepodporujem digitálne meny súkromného sektora. Musíme urobiť všetko pre to, aby menový monopol zostal v rukách štátov.”