Analýza ETH/USD. Zdroj: Shutterstock.com/Dennis Diatel

V súčasnosti korekcia na trhu pokračuje a mnoho altcoinov dosahuje horšiu výkonnosť v porovnaní s ETH. Ethereum totižto pokračuje v sideway štruktúre aj napriek tomu, že cena nedokázala prekonať posledné maximum. Vytvára sa teda potenciálna reverzná zóna, z ktorej cena ešte nevyšla, a preto je v hre aj pokračovanie korekcie.

Cena Etherea vytvorila potenciálne 123 bottom formation a nedokázala preraziť rezistenciu 4 400 $ na bode 2. Krátkodobé lokálne maximá klesajú a minimá rastú. Ide teda o pattern v sideway štruktúre, ktorý bude prelomený až keď sa vytvorí vyššie maximum alebo nižšie minimum ako to posledné.

ETH/USD 4H
ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – sme na lokálnom minime, alebo bude korekcia pokračovať?

ETH je krátkodobo sideway

Supporty sa nachádzajú najbližšie na hladine 4 000 $ a 3 750 $. Reverzia trendu nastane, keď cena prekoná 4 400 $ na dennom grafe close cenou. Následne by jedinú rezistenciu mal predstavovať interval cca od 4 600 $ do 4 700 $. Ak by však pokračoval medvedí sentiment na trhu krátkodobo, tak je možné aj to, že cena neudrží posledné minimum.

Objemy sú na strane býkov a v rámci 123 bottom formation zaznamenali rast na minimách a nie pri maximách. Predaje tak neboli sprevádzané ani zďaleka takými objemami, ako v prípade rastov. Po pozitívnej divergencii v prepredanosti RSI konverguje s cenovým grafom.

Mohlo by ťa zaujímať – Hodleri sú na viacročnom maxime a trh neopúšťajú – býčí trend by mal pokračovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre