Najväčšie kryptoburzy pozastavili výbery tokenov LUNA a UST
Najväčšie kryptoburzy pozastavili výbery tokenov LUNA a UST ,zdroj: www.shutterstock.com/FurkanCubuk

Binance, Kraken či CoinList boli nútené pozastaviť výbery tokenov LUNA a UST! Kryptomenové burzy oznámili, že museli stopnúť obchodovanie s týmito aktívami pre nečakanú volatilitu a nestabilitu.

Obchodovanie sa obnoví, len čo sieť bude opäť stabilná a objem čakajúcich výberov sa zníži, uviedli kryptoburzy vo vyhlásení.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin prvýkrát za 4 roky klesol pod tento dôležitý indikátor

Prepad spôsobil pozastavenie výberov LUNA či UST!

Obchodníci a investori v utorok ráno ázijského času začali oznamovať, že kniha objednávok pre tokeny LUNA a UST sa „z ničoho nič“ zmrazila a nebolo možné pracovať s novými obchodmi.

Podľa správ na Twitteri, obchodníci neboli schopní predať UST pod 70 centov.

Prosím, neposielajte nepravdivé správy a nespamujte, pretože už aj tak zažívame vysoký objem transakcií,“ napísal na Twitteri oficiálny účet Terra.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V súčasnosti má Luna Foundation Guard (LFG) vo svojich rezervách 171,4 milióna USD, čo je o 85 % menej ako pred pár dňami. Taktiež majú 86,82 milióna dolárov v tokene UST, čo je o 41 % menej ako v predchádzajúci deň, a 84,5 milióna USD v kryptomene AVAX. Čo je najviac šokujúce je to, že Luna Foundation Guard prišla o všetky bitcoiny!

Údaje z monitorovacieho zdroja BitInfoCharts totižto potvrdili tieto pohyby. Zostatok v krypto-peňaženke, ktorá patrila majiteľom projektu Terra, spadol zo 70 000 BTC na nulu!

Za posledné dni sme boli svedkami masívneho výpredaja tokenu UST. Zakladateľ projektu Terra Do Kwon verí, že išlo o riadený útok na projekt a nie o súčasný medvedí trend.  „Projekt niekomu zjavne prekáža. Terra je teda na správnej ceste!“ povedal Kwon.

Mimochodom, kryptomenová burza FTX v súčasnosti aj naďalej spracováva a povoľuje výbery tokenu UST.

Čítaj ďalej: Ethereum zaznamenáva rekordný objem v stakingu ETH 2.0!