Ethereum zaznamenáva rekordný objem v stakingu ETH 2.0!
Ethereum zaznamenáva rekordný objem v stakingu ETH 2.0! ,zdroj: www.shutterstock.com/4K_HEAVEN

Ethereum prekonáva ďalší míľnik, avšak upgrade prechodu na Proof of stake sa stále odkladá. Najnovšie údaje ukazujú, že staking v sieti Etherea už prekročil 10 % z celkovej ponuky ETH. To v súčasnosti predstavuje viac ako 35 miliárd dolárov v hodnote na základe aktuálnej ceny ETH, ktorá aj naďalej pokračuje v páde.

Ethereum oficiálne začalo svoju aktualizáciu siete v decembri 2021 po spustení takzvaného Beacon Chain. Počas prvého týždňa od spustenia bolo na základe zmluvy o vklade ETH 2.0 viac ako 1 milión mincí, čo je masívna podpora podľa akéhokoľvek štandardu.

Mohlo by ťa zaujímať: 3 najhoršie scenáre, kam môže spadnúť cena Bitcoinu

Staking ETH 2.0 prekračuje 10 % celkovej ponuky!

Kryptomenová komunita už uložila viac ako 12,4 milióna mincí do siete Etherea. Ide o nemalé množstvo prostriedkov, ktoré investori vložili v očakávaní spustenia ETH 2.0. Hoci sú čísla na historickom maxime, hodnota stávkového kontraktu výrazne klesla v dôsledku korekcie ceny ETH.

Za posledné obdobie ETH stratilo veľkú časť svojej hodnoty, rovnako ako drvivá väčšina kryptomien. Za posledný mesiac druhá najväčšia kryptomena zaznamenala pokles ceny takmer o 30 %. Hodlerov toto nepoteší, ale ETH je medzi TOP 5 kryptomenami s najväčšou stratou. Ani tento fakt však nezabránil držiteľom vložiť svoje prostriedky do stakingu ETH. V tom čase bola hodnota uložených aktív v ETH 2.0 okolo 40 miliárd dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Poplatky za transakcie v sieti ETH klesajú

Okrem toho sieť novej generácie zaznamenala v posledných týždňoch výrazné zníženie transakčných poplatkov. Hoci cena aktíva klesla a naďalej klesá, celkový počet transakcií v sieti naopak denne narastá.

Napríklad, on-chain analytická platforma Santiment uviedla, že úroveň prenosovej aktivity v sieti Etherea v poslednom čase výrazne vzrástla. Platforma ukazuje, ako Ethereum v novembri minulého roka dosiahlo celkovú trhovú kapitalizáciu 500 miliárd dolárov. Odvtedy klesla na 320 miliárd dolárov.

Mnohí v kryptomenovej komunite však stále veria, že prechod na ETH 2.0 bude skôr či neskôr hotový. Napríklad renomovaný investor Lark Davis je presvedčený, že po spustení aktualizácie ETH 2.0, alebo po spustení konsenzu Proof of stake, sa kryptomena dostane na úroveň na 10 000 USD.

Ethereum 2.0 prichádza a áno, tento krok bude katalyzátorom, ktorý pomôže vystreliť ETH na úroveň 10 000 dolárov!“

Čítaj ďalej: Miliardár Ray Dalio: Bitcoin je skvelým zaistením proti inflácii!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre