Tron narástol o 17 %: Spoločnosť ohlásila stablecoin USDD ako konkurenciu UST!

Novinky Tron narástol o 17 %: Spoločnosť ohlásila stablecoin USDD ako konkurenciu UST!
Tron narástol o 17 %: Spoločnosť ohlásila stablecoin USDD ako konkurenciu UST! Zdroj: https://www.shutterstock.com/Zeedign.com
BITmarkets BITmarkets

Kryptomena Tron (TRX) dnes prudko narástla krátko po tom, čo zakladateľ projektu Justin Sun ohlásil, že na blockchaine TRON vznikne nový stablecoin USDD. Ten má predstavovať decentralizovanú konkurenciu stablecoinu UST spoločnosti Terra.

Vzniká nový stablecin USDD

Spoločnosť Tron oznámila vývoj decentralizovaného stablecoinu USDD (USD Decentralised). USDD by mal byť spustený 5. mája a bude stáť na podobnom modeli, ako stablecoin UST spoločnosti Terra. Každý USDD bude mať ekvivalentnú hodnotu 1 USD tokenu TRX. USDD bude tiež k dispozícii na blockchainoch Ethereum (ETH) a Binance Smart Chain (BNB).

Tron DAO sa chystá zabezpečiť svoj stablecoin finančnou rezervou vo výške 10 miliárd dolárov. Tie budú zložené z vysoko likvidných aktív. Podobným smerom sa vydala aj Terra, ktorá UST zabezpečuje kumuláciou bitcoinov a najnovšie aj kryptomenou AVAX.

Justin Sun sa k vzniku nového stablecoinu vyjadril na Twitteri:

TRON DAO sa spojil s hlavnými hráčmi blockchainu, aby spustili USDD (decentralizovaný USD), najviac decentralizovaný stablecoin v histórii ľudstva.”

Do Kwon, zakladateľ Terra, tiež privítal oznámenie, pričom následne pár TRX/USD po správach vzrástol na vnútrodenné maximum 0,07405 USD.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Idea decentralizovaného stablecoinu je postavená na myšlienke, že so stablecoinom nemôže manipulovať žiadna osoba či skupina. To je presný opak toho, čo vidíme v prípade najväčších stablecoinov: USDT a USDC. Hoci je myšlienka decentralizovaných stablecoinov progresívna, naráža na ostré hrany reality v podobe regulátorov. Tí sa v blízkej budúcnosti budú zaoberať zvlášť touto oblasťou, ako naznačujú niektoré správy. Justin Sun chce vytvoriť decentralizovanú alternatívu stablecoinu spoločnosti Terra, ktorá už párkrát čelila kritike pre svoj nikým regulovaný stablecoin.

Tron narástol o 17 %. Bude rast pokračovať?

Po ohlásení stablecoinu USDD narástla cena TRX o 16,54 %, čím sa kryptomena vyšplhala na najvyšší cenový bod od 2. apríla. Rast sa zastavil pri cenovom stope 0,075 dolárov. Ten nebol prelomený od 31. marca a ani v čase písania článku nevidíme, že by cena dokázala túto rezistenciu preraziť.

Graf: TRX/USD. 1D.

Graf: TRX/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

Hoci rezistencia 0,075 už drží istý čas, dynamika stúpajúcich kĺzavých priemerov naznačuje, že by sme čoskoro mohli vidieť prípadný posun za túto hranicu. Jednou z potenciálnych prekážok bude 14-dňový RSI, ktorý sa teraz pohybuje na osemnásťdňovom maxime 66,82, čo je mierne pod odporom 68.

Čítaj ďalej: Zakladateľ burzy BitMEX Arthur Hayes: „Trh s kryptomenami čaká v lete armagedon!”