El Salvador dokúpil dip za 500 BTC!
El Salvador dokúpil dip za 500 BTC! ,zdroj: www.shutterstock.com/iQoncept

Binance

Prezident Nayib Bukele oznámil, že El Salvádor dokúpil ďalší „dip“ na kryptomenovom trhu. Uprostred masívneho prepadu na kryptomenovom trhu líder krajiny zverejnil príspevok, že krajina kúpila ďalších 500 BTC.

Odkedy El Salvádor prijal „otca kryptomien” ako oficiálne zákonné platidlo, salvádorská elita už nakúpila presne 2 301 bitcoinov.

El Salvádor dokúpil nový prepad!

Salvádorský prezident Nayib Bukele v pondelok na svojom twitteri oznámil, že jeho krajina pridala do rozpočtu ďalších 500 BTC.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin prežíva najväčší prepad od roku 2020! Dostáva sa na ročné minimum

El Salvádor práve dokúpil dip! Nakúpili sme 500 bitcoinov za priemernú cenu 30 744 USD!“ napísal prezident.

Jeho príspevok prišiel po tom, ako kryptomenový trh stratil miliardy na hodnote a cena samotného Bitcoinu už klesla o viac ako 50 % zo svojho historického maxima, ktoré dosiahol v novembri minulého roku. V čase písania tohto článku sa BTC obchoduje za 32 400 USD.

Už od začiatku mája sa najväčšej kryptomene veľmi nedarí. Stratila totiž viac ako 20 % svojej hodnoty. Za posledných 48 hodín BTC klesol o 14 %. V utorok ráno sa však investori zobudili do zelených čísel, a Bitcoin sa zotavil, čím si pripísal 10 % na hodnote.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Krajina dokopy nakúpila už 2301 BTC!

Stredoamerická krajina pravidelne nakupuje bitcoiny od septembra minulého roka. Po počiatočnom nákupe 700 BTC krajina kúpila 420 BTC v októbri, 100 BTC v novembri, 171 BTC v decembri a 410 BTC v januári. Pondelkovým nákupom sa celkový počet bitcoinov zakúpených Salvádorom zvýšil na 2 301!

Podľa niektorých odhadov stratil El Salvádor celkovo viac ako 30 miliónov dolárov. Pokiaľ ide o Bitcoin, Prezident Nayib Bukele je stále optimistický. Očakáva, že cena tento rok dosiahne 100 000 dolárov. Avšak podľa nedávno publikovanej štúdie sa ukazuje, že experiment s prijatím Bitcoinu v El Salvádore ako oficiálnej meny popri americkom dolári nie je taký úspešný, ako sa očakávalo.

Čítaj ďalej: Čo robiť, keď trh padá – 5 tipov a psychologických rád

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre