Projekt UST od spoločnosti Terra rastie
Projekt UST od spoločnosti Terra rastie. Zdroj: Shutterstock, David Sandron

Spoločnosť Terra hlási ďalší veľký úspech. Ich projekt UST sa totiž podľa najnovších údajov stal tretím najväčším svetovým stablecoinom.

Terra a UST

Podľa najnovších údajov zaznamenal stablecoin UST prudký nárast trhovej kapitalizácie, čím dokázal predbehnúť populárny stablecoin burzy Binance BUSD. Objemy obchodovania UST však stále dosahujú iba približne jednu pätinu hodnoty BUSD.

UST je stablecoin, ktorý je priamo viazaný na americký dolár. Na trh bol uvedený v septembri 2020. Jeho mechanizmus razenia spočíva v tom, že používateľ, ktorý chce vyraziť UST, musí spáliť ekvivalentné množstvo rezervného aktíva, ako napríklad LUNA.

Prečítaj si tiež: CEO burzy Binance Changpeng Zhao: ,,Prijatie kryptomien sa v roku 2022 extrémne zvýši a môžeme to vidieť už teraz”

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Za posledných 30 dní sa trhová kapitalizácia tohto projektu vyšvihla až o 15 %. V čase písania tohto článku dosahovala úroveň 17,55 miliardy USD. Podľa údajov je tento stablecoin od polovice novembra na raketovom vzostupe. Trhová hodnota vzrástla o 525 %.

Nárast trhovej kapitalizácie UST
Nárast trhovej kapitalizácie UST. Zdroj: CoinMarketCap

Aj napriek tomu, že UST predbehol BUSD, obchoduje sa v omnoho nižších objemoch ako stablecoin burzy Binance. BUSD za posledných 24 hodín zaznamenal objem obchodov v hodnote 2,26 miliardy USD v porovnaní s 431,79 milióna UST.

Terra v poslednom období získava na sile aj vďaka veľkým nákupom BTC do svojich rezerv. Ide o celkovú hodnotu až 10 miliárd USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre