Bitcoin a moving average 100
Bitcoin a moving average 100. Zdroj: Shutterstock.com/Casezy idea

Počas posledných dní zaznamenal Bitcoin a širší kryptotrh brutálny výpredaj, pričom BTC za posledné dve týždenné sviečky stratil zhruba 20 %. Za posledné tri dni bol zlikvidovaný majetok investorov v sume 250 miliárd dolárov.

Najväčšia kryptomena na svete skĺzla pod 30 000 $ a vytvorila minimum na 29 735 $. Dokonca stratila svoju kľúčovú podporu 100-dňového kĺzavého priemeru (MA), čo môže viesť k ďalšiemu výpredaju.

BTC uzatvára týždeň pod 100-týždňovým kĺzavým priemerom. Obe predchádzajúce prelomenia viedli ku kapitulácii na 200-týždňový kĺzavý priemer v rokoch 2014 a 2018. Dnešný graf má však veľa odlišností od týchto dvoch prerazení.

Bitcoin ma50 ma100 ma200
Bitcoin ma50 ma100 ma200. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Čo robiť, keď trh padá – 5 tipov a psychologických rád

Bitcoin a sentiment

Poskytovateľ on-chain údajov Santiment ďalej vysvetľuje, že nálada obchodníkov opäť klesla na negatívnu úroveň. Keďže Bitcoin teraz klesol až na 30 000 $, nálada obchodníkov klesla na šesťtýždňové minimá.

Mohlo by ťa zaujímať: Známy krypto-miliardár tvrdí, že Bitcoin sa buď zrúti na nulu, alebo exploduje na 1 000 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre