Ako kúpiť Bitcoin jednoducho a za lacno
Ako kúpiť Bitcoin jednoducho a za lacno, zdroj: shutterstock.com/Black Salmon

V kryptomenovom svete máme nespočetné množstvo zmenárni a búrz, ktoré sa pretekajú v marketingu, ako nalákať používateľov, aby sme kupovali práve u nich. My sme vybrali tie najlepšie. V tomto návode si ukážeme, ako kúpiť Bitcoin jednoducho a lacno.

Návod ako kúpiť Bitcoin na burze Binance

Burza Binance je dlhodobo najznámejšia a aktuálne aj najdôveryhodnejšia burza. Nájdeme tu prakticky všetky možnosti obchodovania od jednoduchého nákupu až po funkcie pre profesionálnych obchodníkov. V porovnaní s ostatnými burzami sme tu našli najlacnejší nákup cez kreditnú kartu, a to s poplatkom 1,8 %. Ostatné konkurenčné burzy obvykle ponúkajú poplatok za nákup kartou až do výšky 5 %. My odporúčame tento spôsob vkladu riešiť iba za predpokladu, že potrebujeme nakupovať Bitcoin okamžite. Známejší a oveľa lacnejší spôsob, ktorý nájdeme na takmer každej kryptomenovej burze, je SEPA vklad.

V tomto prípade je poplatok zlomkový, alebo definovaný ako poplatok za transakciu v maximálnej hodnote do výšky 1 eura. Rovnako je to aj v prípade burzy Binance. My odporúčame využiť práve tento spôsob vkladu. Nevýhoda je, že musíme mať ešte navyše založenú peňaženku Advcash.

Postup ako kúpiť Bitcoin

Celý postup nákupu je pomerne jednoduchý. Potrebujeme mať v prvom rade vytvorený účet na burze Binance. Po založení účtu si musíš overiť identitu cez občianky preukaz v Binance aplikácii, ktorú si môžeš stiahnuť do mobilu. Následne, keď celý proces budeš mať hotový, v sekcii Menu klikni na nákup kryptomien (Buy Crypto) ako je označené na spodnom obrázku.

Ak si úplný nováčik, môžu ti pomôcť tieto dva návody:

Binance recenzia – Návod, skúsenosti, poplatky a futures obchodovanie | 2022

Ako urobiť vklad a výber cez banku na Binance s 0 % poplatkom – AdvCash návod

Binance návod ako kúpiť Bitcoin
Ako kúpiť Bitcoin. Zdroj: binance.com
  1. V menu prejdeme myšou do sekcie Buy Crypto. V sekcii nájdeme niekoľko ďalších spôsobov, ako kúpiť kryptomeny. Povieme si o nich neskôr.
  2. Výber meny, v ktorej chceme nakúpiť. Odporúčame si vybrať euro alebo dolár. V prípade eura máme poplatok fixne 1 euro. V prípade dolára máme iba možnosť cez Swift zahraničnú platbu, ktorá býva často spoplatnená našou bankou. Táto možnosť je výhodná vtedy, ak máme zriadený účet v dolárovej mene alebo priamo v americkej banke. Vtedy poplatok môže byť nulový. Pre väčšinu z vás ale bude najlepší spôsob práce cez Advcash. Neskôr si ukážeme vklad cez Banxa.
  3. Vyberieme si spôsob platby. V tomto prípade najlepšie cez Advcash.
  4. Potvrdíme náš výber.

Teraz zadáme sumu, v ktorej chceme nakúpiť, a klikneme na Pokračovať.

Binance Advcash
Binance Advcash. Zdroj: binance.com

Teraz nás stránka presmeruje na Advcash peňaženku, z ktorej pošleme peniaze na Binance. Celý postup nájdeš v tomto článku: Ako urobiť vklad a výber cez banku na Binance s 0 % poplatkom – AdvCash návod

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Vklad cez Banxa

O niečo jednoduchší spôsob vkladu bez toho, aby sme si museli zakladať peňaženku, je nákup cez platformu Banxa, ktorá pre burzu Binance sprostredkováva SEPA platby. Opäť sa v tomto prípade musíme vrátiť do menu a v sekcii Buy Crypto úplne dole kliknúť na Third-party Payment.

Binance nákup Bitcoinu cez Banxa
Nákup Bitcoinu cez Banxa. Zdroj: binance.com
  1. Zvolíme si spôsob platby cez Third-party.
  2. Máme na výber z 2 poskytovateľov, a to cez Banxa alebo Simplex. Vyberieme spôsob s názvom SEPA, ktorý poskytuje spoločnosť Banxa.
  3. V hornej sekcii nezabudnime zadať sumu a zvoliť menu, v ktorej chceme nakupovať. Na záver ešte treba zadať kryptomenu, ktorú chceme kúpiť.
  4. Súhlasíme s podmienkami a pokračujeme ďalej.

Ďalej budeme presmerovaní na webovú stránku BANXA. Tu môžete skontrolovať svoju objednávku a vybrať spôsob platby. Kliknite na Vytvoriť objednávku.

Banxa vklad na Binance
Banxa vklad na Binance. Zdroj: Binance.com

Vyberieme si spôsob platby. V tomto prípade znovu platí, že okamžitý nákup je spoplatnený a nákup cez SEPA stojí minimum.

Podmienky pre SEPA platby – Bankový účet musí byť na tvoje meno (t. j. meno osoby, ktorá vytvára príkaz, sa musí zhodovať s menom na bankovom účte). SEPA platby sú dostupné v Európe a ich zúčtovanie môže trvať 1 – 2 pracovné dni. Vyžaduje sa potvrdenie.

Podmienky pre Visa/Mastercard – Karta musí byť tvoja a musí byť na nej tvoje meno. Platby kartou Visa/Mastercard sú spracované okamžite. Transakcia však bude vykonaná ako predbežná autorizácia iba na podržanie objednávky. Skutočná suma platby sa berie až po splnení objednávky.

Banxa overenie identity
Banxa overenie identity. Zdroj: binance.com

V nákupe ti môže pomôcť aj tento video návod: 

Návod ako kúpiť Bitcoin cez Coinbase

Rovnako aj burza Coinbase ponúka pomerne lacný a rýchly spôsob nákupu a predaja kryptomien. Odporúčame ale používať platformu Coinbase Pro, ktorá je sesterská a priamo naviazaná na hlavnú platformu Coinbase. To znamená, že s vytvorením Coinbase účtu sa ti vytvorí zároveň aj účet na Coinbase Pro.

Výhodou je, že Coinbase pri prvom vklade nad 100 dolárov ponúka bonus 10 dolárov. Tento bonus sa ti premení na Bitcoin, ktorý si môžeš hocikedy vybrať a zadarmo tak získať kryptomeny. Pokiaľ sa ti aj zapáči možnosť nákupu skôr cez burzu Binance, tak nič za to nedáš, ak si vytvoríš účet aj na Coinbase a aspoň raz nakúpiš. Na Coinbase síce máme vklady zadarmo v eurách, ale každý nákup na burze je spoplatnený podľa cenníka približne vo výške 0,5 %.

Odporúčame pozrieť náš video tutoriál na túto burzu:

Návod ako kúpiť Bitcoin anonymne

Pokiaľ nechceš nakupovať kryptomeny cez centralizované burzy s podmienkou overenia identity, je tu možnosť nákupu kryptomien anonymne. Vo väčšine prípadov však s vyšším poplatkom a s veľkými limitmi. Najčastejšie s obmedzením do výšky 999 EUR na transakciu, niektoré zmenárne majú tento limit dokonca na celý mesiac. Najlacnejší nákup Bitcoinu a ostatných kryptomien sme našli na Slovensku cez burzu Anycoin. Vklad na účet je síce zadarmo pri väčšine zmenární, na druhej strane však musíme vždy zaplatiť vysoké poplatky za nákup. Na zmenárňach je to okolo 3 %, a to dokonca nie každá je anonymná. Anycoin ponúka nákup s poplatkom 1,5 %. Denný limit pre neoverených používateľov je tu stanovený na 25 000 Kč, čo je približne 1 000 EUR.

Návod na Anycoin: Návod na zmenáreň Anycoin – recenzia, skúsenosti a nákup Bitcoinu

Ďalšie spôsoby nákupu Bitcoinu

Alternatívnou cestou sú ďalšie zmenárne a burzy ako crypto.com, Simplecoin alebo Huobi. Vo väčšine prípadov sú ale poplatky veľmi vysoké. Niekde až vyše 5 %. Preto sme pre vás pripravili práve tento návod, v ktorom sa dozviete, kde sa dá aktuálne najlacnejšie kúpiť Bitcoin a ostatné kryptomeny. Bitcoin si môžete kúpiť aj v ATM Bitcoin bankomate. Mapa, kde ich nájdeš, je v tomto odkaze. Vo väčšine prípadov sa tu síce dá kúpiť anonymne, no poplatok je viac ako 3 % + fixný poplatok za transakciu okolo 10 euro. Posledný a častý spôsob, ako sa dostať k Bitcoinu, je priamo ho vyťažiť.

Prečítaj si aj: Burza Binance spustila staking s odmenou až 104,62 % APY!