Čo je nevyhnutné pre pokrok na kryptotrhoch? – Odpoveď dáva šéf kryptoburzy FTX v USA Brett Harrison
Čo je nevyhnutné pre pokrok na kryptotrhoch? – Odpoveď dáva šéf kryptoburzy FTX v USA Brett Harrison ,zdroj: www.shutterstock.com/TZIDOSUN

Brett Harrison, americký predstaviteľ jednej z najväčších kryptomenových búrz FTX, hovorí, že rozšírenie obchodných produktov bude kľúčové pre rozvoj trhov s kryptomenami.

Na mnohými obľúbenej platforme Twitter sa šéf FTX.US Brett Harrison zdôveril svojim 42 000 sledovateľom, že kryptomenové trhy momentálne nemajú špecifické funkcie, ktoré investorom umožňujú diverzifikovať svoje riziko a zabezpečiť svoje portfóliá.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 4 dôvody, prečo cena XRP opäť dosiahne 1 $

Čo je potrebné podľa predstaviteľa FTX?

Predstaviteľ FTX tvrdí nasledovné:

Ak je jedným z hlavných účelov finančného trhu umožniť vyjadrenie a prenos rizika, prítomnosť derivátov je kritická. Kryptomeny v USA nedosiahnu úroveň pokročilosti, splatnosti alebo bezpečnosti ako na akciových alebo dlhopisových trhoch bez derivátov.“

V ďalšej časti svojich tweetov píše:

Medzi funkcie pokročilého trhu, ktoré kryptomenovým trhom v súčasnosti chýbajú, patria: Schopnosť ľahko sa hedgovať, poisťovať si pozície, špekulovať okrem ceny aj o volatilite, získavať úroky prostredníctvom obchodovania na báze, dosahovať kapitálovú efektívnosť prostredníctvom marže a dosahovať pozície jednoducho bez toho, aby ste museli vlastniť podkladové aktíva.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptoburza FTX podala žiadosť o umožnenie obchodovania s maržami pre svoju platformu derivátov u „Commodities Futures Trading Commission (CFTC)“ už v marci.

Harrison hovorí, že deriváty sú nevyhnutné pre účasť inštitúcií na trhoch, pretože umožňujú investorom efektívne alokovať kapitál na rôzne pozície bez toho, aby museli držať celé podkladové aktívum.

Ďalej hovorí, že priama úschova digitálnych aktív zatiaľ nie je pre inštitúcie možná, čo je ďalšou výhodou derivátov.

„Nástroje na efektívne riadenie rizík zostanú obmedzené a kryptomeny nepritiahnu inštitucionálnu likviditu potrebnú na dozretie. Veríme, že naša žiadosť o povolenie priamej marže na FTX US Derivatives, regulovanej burze s derivátmi FTX v USA, výrazne posunie vývoj trhov s kryptomenovými derivátmi v USA,“ dodáva Harrison.

Čítaj ďalej: Táto on-chain metrika signalizuje dno korekcie Bitcoinu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre