Michael Saylor Zakázanie Bitcoinu by bolo „biliónovou chybou“!
Michael Saylor Zakázanie Bitcoinu by bolo „biliónovou chybou“! ,zdroj: www.shutterstock.com/Cryptographer

Michael Saylor, výkonný riaditeľ spoločnosti MicroStrategy a jeden z najväčších krypto-optimistov, okomentoval najnovšiu verziu návrhu zákona Európskej únie o kryptomenách. Jeho cieľom je, resp. bolo obmedziť používanie mechanizmu konsenzu proof-of-work. Avšak výbor Európskeho parlamentu pre hospodárske a menové záležitosti už rozhodol inak!

EÚ nakoniec rozhodlo v prospech kryptomien!

Saylor opísal túto iniciatívu ako „biliónovú chybu“, ktorá smerovala k ďalším prominentným predstaviteľom kryptomenového priemyslu, ktorí sa vyjadrili proti usvedčujúcemu ustanoveniu.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako získať Bitcoin zadarmo – TOP overené spôsoby

Zmena však nastala na poslednú chvíľu. Pôvodne bola iniciatíva určená na obmedzenie ťažby kryptomien pomocou proof-of-work v rámci EÚ po tom, čo bola predchádzajúca novela zrušená pre odpor.

Zákonodarcovia EÚ však o návrhu zákona hlasovali v pondelok po mesiacoch diskusií. Výbor Európskeho parlamentu pre hospodárske a menové záležitosti totižto zahlasoval proti zákazu aktív postavených na algoritme proof-of-work pre spoločnosti v Európskej únii.

Je potrebné doplniť, že potenciálny zákaz by mohol uprednostniť proof-of-stake a iné konsenzuálne algoritmy, ktoré sa zvyčajne opisujú ako „zelené“. Napriek tomu Michael Saylor poznamenáva, že všetky kryptomeny, ktoré nie sú založené na reálnej  energii, by mal regulátor považovať ako neregistrované cenné papiere.

Pripomíname, že Saylor je výkonným riaditeľom spoločnosti MicroStrategy. Tá si zaobstarala viac ako 125 000 BTC, ktoré majú v čase písania tohto článku hodnotu približne 4,8 miliardy dolárov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Saylor vs. Schiff

Saylorove nedávne komentáre o tom, že Bitcoin je v podstate digitálny majetok, nenechal bez povšimnutia milovník zlata, Peter Schiff. Ten totižto tvrdí, že Bitcoin je v skutočnosti bezcenný, pretože jeho „výroba nevytvára žiadnu skutočnú hodnotu“.

Schiff tvrdí, že „ak dokážem, že som strávil hodiny kopaním diery a potom som strávil rovnaký počet hodín jej zasypávaním špinou, moja práca nepriniesla žiadne výsledky.“

Kritik otca kryptomien ďalej upozorňuje, že BTC len „zbytočne plytvá energiou namiesto toho, aby ju usmerňoval“.

Schiff ešte znovu zopakoval, že „najväčšia kryptomena má len prilákať nových kupcov, aby ju držitelia mohli predať za vyššiu cenu.“

Čítaj ďalej: Investor Kevin O’Leary sa podelil o svoju investičnú stratégiu do kryptomien!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance