Investori v stable coinoch držia už takmer 200 miliárd USD!
Investori v stable coinoch držia už takmer 200 miliárd USD! ,zdroj: www.shutterstock.com/iQoncept

Počas posledných 12 mesiacov ekonomika stablecoinov masívne narástla a súčasná hodnota je už takmer 200 miliárd dolárov!

Napríklad len tento mesiac stúpla cena dvoch najziskovejších stablecoinov, UST od spoločnosti Terra (nárast o 29,9 %) a USDN od protokolu Neutrino (nárast o 45 %)!

Investori preferujú USDT a USDC

Štatistiky ukazujú, že najväčší stablecoin z hľadiska trhovej kapitalizácie, Tether (USDT), sa tento mesiac zvýšil o 2 %. Jeho hodnota však prekročila hranicu 80 miliárd dolárov! USDT je ďaleko pred zvyškom stablecoinov. Jeho ocenenie momentálne predstavuje takmer 43 % zo 187-miliardovej ekonomiky stablecoinov.

Mohlo by ťa zaujímať: Transakčné poplatky v sieti Ethereum dosiahli úroveň 50 centov

Celková kapitalizácia Tetheru vo výške 80 miliárd dolárov sa rovná takmer 5 % z celej kryptomenovej ekonomiky, ktorá má momentálne hodnotu 1,83 bilióna dolárov. V poradí druhý najväčší stablecoin z hľadiska trhovej kapitalizácie, USD coin (USDC), vzrástol za posledný mesiac len o skromných 0,3 %.

USDC má trhovú hodnotu okolo 52,3 miliardy dolárov, čo sa rovná 2,92 % kryptomenovej ekonomiky a 28 % ekonomiky stablecoinov. Z toho vyplýva, že spoločne USDC a USDT tvoria viac ako 70 % všetkých „stabilných mincí“.

Hlavným aktívom z tradičného sveta, ktoré sa obchoduje v páre s Tetherom, je americký dolár. Ten tvorí 42 % podielu. Potom nasleduje turecká líra so 17,50 % obchodov. Za nimi nasleduje euro, ktoré je pre súčasnú geopolitickú situáciu a rastúcu infláciu oslabené.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Konkurencia TOP stablecoinov klope na dvere

Zatiaľ čo USDT a USDC nezaznamenali za posledný mesiac žiadny významný nárast, UST, FRAX a USDN slušne vyrástli. UST od Terry vzrástol o takmer 30 % a v čase písania tohto článku má stablecoin trhovú kapitalizáciu približne 14,5 miliardy dolárov.

Frax (FRAX) zaznamenal za posledný mesiac nárast 9,6 % a stablecoin USDN protokolu Neutrino dokonca až o 43,8 %. FRAX má trhovú kapitalizáciu 2,9 miliardy dolárov a USDN má dnes trhovú kapitalizáciu 638 miliónov dolárov.

Celkovo chýba celej ekonomike stablecoinov pred prekročením zóny 200 miliárd dolárov už „len“ 13 miliárd dolárov. V čase písania tohto článku predstavuje ekonomika stabilných mincí v hodnote 187 miliárd dolárov. To je viac ako 10 % z celej kryptomenovej ekonomiky!

Čítaj ďalej: 5 udalostí, ktoré Bitcoin očakáva v najbližších dňoch

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance