Charles Schwab vstupuje do sveta kryptomien – spúšťa nový kryptomenový ETF!

Novinky Charles Schwab vstupuje do sveta kryptomien!
Charles Schwab vstupuje do sveta kryptomien! ,zdroj: www.shutterstock.com/SundryPhotography
BITmarkets BITmarkets

Charles Schwab spúšťa kryptomenový obchodovateľný fond na burze (ETF). Podľa správy Americkej komisie pre cenné papiere (SEC) sa „Schwab Crypto Economy ETF” bude obchodovať na americkej NYSE!

Charles Schwab a nový kryptomenový ETF

Charles Schwab, jedna z najväčších finančných inštitúcií v USA, podala Americkej komisii pre cenné papiere (SEC) registráciu pre „Schwab Crypto Economy ETF”.

Mohlo by ťa zaujímať: Ak bol niekedy čas na finančnú slobodu, je to práve teraz

Ako vyplýva z prihlášky, tento nový fond, ktorý bude obchodovaný na americkej burze, bude kótovaný na NYSE Arca. Registračné vyhlásenie by malo nadobudnúť platnosť už 16. mája. Registrátorom je Schwab Strategic Trust, registrovaná investičná spoločnosť Charlesa Schwaba.

„Cieľom fondu je čo najpresnejšie sledovať celkový výnos indexu, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval globálnu expozíciu spoločnostiam, ktoré môžu ťažiť z vývoja alebo využívania kryptomien a iných digitálnych aktív či obchodných aktivít. Všetko bude prepojené s technológiou blockchain a technológiou distribuovanej účtovnej knihy,” uvádza sa v správe.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Na dosiahnutie svojho cieľa fond investuje do akcií, ktoré sú zahrnuté v indexe Schwab Crypto Economy Index.

Index je navrhnutý tak, aby poskytoval globálnu expozíciu spoločnostiam, ktoré sa aktívne zapájajú do obchodných aktivít súvisiacich s kryptomenami. Môžu byť zapojené do ťažby, investovania alebo obchodovania s kryptomenami.

„Fond nebude investovať priamo do kryptomien alebo digitálnych aktív. Fond však môže byť nepriamo vystavený kryptomenám na základe svojich investícií do spoločností, ktoré používajú jedno alebo viacero digitálnych aktív ako súčasť svojich obchodných aktivít, alebo ktoré držia digitálne aktíva ako vlastné investície,” uzatvára vyhlásenie spoločnosti.

Čítaj ďalej: Švajčiarske mesto Lugano bude čoskoro oficiálne používať kryptomeny!

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: TAGY: