Európska únia je otvorená kryptomenám, hovorí komisárka pre vnútorné záležitosti!
Európska únia je otvorená kryptomenám, hovorí komisárka pre vnútorné záležitosti!,zdroj: www.shutterstock.com/Visualistka

Regulácia a kybernetická kriminalita v kryptomenovom priemysle vytvorili dialóg okolo kryptomien na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii 2022. Komisárka Európskej únie pre vnútorné záležitosti na tomto podujatí uviedla, že únia je otvorená digitálnym aktívam, ak však bude existovať regulácia na predchádzanie podvodom v tomto odvetví!

Mohlo by ťa zaujímať: Ukrajina legalizovala Bitcoin! – Ako bude regulovaný trh digitálnych aktív u našich východných susedov?

Európska únia potrebuje regulácie

Komisárka vystúpila na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii v piatok 19. februára 2022, na ktorej sa zúčastnil aj generálny riaditeľ FTX Sam Bankman-Fried či Christian Angermayer, spoluzakladateľ Crypto Asset Group. Konferencia sa stala tradíciou v Mníchove s cieľom riešiť medzinárodnú bezpečnostnú politiku. Okrem politického napätia a boji proti klimatickým zmenám sa počas konferencie diskutovalo aj o kryptomenách.

Ylva Johanssonová povedala: „Digitálne meny nám neprekážajú, musíme ich však regulovať tým správnym spôsobom. Musíme zabrániť zločinu a teroristom pri využívaní anonymity, ktorú digitálne meny poskytujú.“ Johanssonová ďalej objasňuje, že nesúhlasí s postojom Číny. Hoci niektoré švédske regulačné orgány chcú zakázať ťažbu pomocou PoW, v EÚ stále neexistuje jednotné stanovisko či zákaz ťažby.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Riaditeľ kryptoburzy FTX Sam Bankman-Fried pripustil, že zločinci naozaj môžu používať kryptomeny a zdôraznil, že kryptomenové burzy či iné zmenárne digitálnych aktív majú posilnené a bezpečné procedúry.

Na konferencii vystúpila aj zástupkyňa generálneho prokurátora Lisa O. Monaco. Povedala, že Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) aktívne vyšetruje ransomvéry a zneužívanie prostredníctvom kryptomien. V roku 2021 bola založená pracovná skupina zameraná na oblasť ransomvérov či virtuálneho vydierania. FBI tiež vytvára tím určený na pôsobenie v priestore kryptomien. Nedávno predstaviteľ tohto štátneho orgánu priznal, že kryptomeny sú jednou z najväčších výziev, ktorým čelia.

Čítaj ďalej: Portugalsko sa stáva destináciou „bitcoinerov“ – nulové dane ešte prilákajú mnohých!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance