Elon Musk a Dogecoin DOGE. Zdroj: Shutterstock.com/Vectorfarmer

Dogecoin (DOGE) krátkodobo vyskočil až o 10 % počas ázijských obchodných hodín v pondelok. Generálny riaditeľ Tesly Elon Musk v tweete uviedol, že nepredáva svoje kryptomeny, medzi ktoré patrí aj DOGE.

Tento nárast bol pravdepodobne spôsobený automatizovanými obchodnými robotmi, ktoré sledujú zmienky o tokenoch z obľúbených účtov na stránkach sociálnych médií, ako je Twitter. Napríklad Muskov účet na Twitteri má viac ako 77,6 milióna fanúšikov.

DOGE poskočil z hodnoty 0,111 $ až na 0,122 $ iba za jedinú hodinu. Medzitým sa cena vrátila späť na hodnoty spred rastu. Graf nižšie ukazuje túto skutočnosť.

DOGE/USD 1H
DOGE/USD 1H. Zdroj: TradingView

Pri takýchto výkyvoch, ktoré nie sú racionálne podložené, je potrebné sa zamyslieť, či riziko nie je príliš vysoké. Nie je totižto zdravé, že jeden tweet dokáže s cenou pohnúť až o 10 %, hoc len krátkodobo. Stále platí, že DOGE je vysoko riziková minca s pravdepodobnosťou manipulácie.

DOGE/USD 1D
DOGE/USD 1D. Zdroj: TradingView

Graf vyššie poukazuje na masívny výpredaj od ATH v hodnote 85 %. A tento fakt signalizuje, že predošlý rast nebol podložený samotným projektom, ale skôr špekuláciou investorov a ich ošiaľom.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Na Ukrajine akceptujú už aj DOGE – môžete takto pomôcť ľudom v núdzi!

Musk manipuluje Dogecoinom

Musk už predtým tweetoval o DOGE pri niekoľkých príležitostiach. Vo februári 2021 zverejnil obrázok rakety vedľa Mesiaca a na tento tweet nadviazal jednoslovným tweetom, v ktorom bolo uvedené „Doge“. Aj vtedy to spôsobilo nárast ceny.

V máji v roku 2021 Musk uviedol, že spolupracuje s vývojármi Dogecoinu na zlepšení efektivity systému, vďaka čomu ceny vzrástli o 22 %. Muskova Tesla začala prijímať platby v Dogecoine vo svojom obchode s tovarom začiatkom tohto roka.

Prečítaj si tiež – TOP 10 kryptomien, ktoré sa oplatí kúpiť v marci pred raketovým rastom

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance