Ako získať Bitcoin zadarmo – TOP overené spôsoby

Plus
Ako získať Bitcoin zadarmo, zdroj: shutterstock.com/FGC
BITmarkets BITmarkets

Existuje niekoľko spôsobov, ako získať Bitcoin. Najčastejším kúpa na burze, zmenárni, alebo prostredníctvom ťažby. Ďalším spôsobom je možnosť získať ho zadarmo. V dnešnom návode sa pozrieme na niekoľko overených platforiem a spôsobov, ako získať Bitcoin touto cestou, teda zadarmo.

Ako získať Bitcoin zadarmo?

Existuje niekoľko spôsobov ako sa dostať ku kryptomenám zadarmo. Vo väčšine prípadov ide o vykonanie istej aktivity, alebo klikanie na reklamy, za ktoré je menšia odmena. Nejde o žiadne extra spôsoby, ako zarobiť milióny. Skôr je to spôsob, ako si niečo málo privyrobiť alebo prvýkrát sa dostať k Bitcoinu namiesto toho, aby som ho nakúpil na burze. Na tri spôsoby, ako si takto „zarobiť” Bitcoin sa pozrieme v tomto článku.

Coinbase Earn a Coinmarketcap Earn

Veľa búrz a zmenárni ponúka možnosť zarobiť si pár eur za splnenie úloh. Celý princíp funguje tak, že plníte rôzne úlohy, najčastejšie kvíz o kryptomenách a za splnenie je odmena napríklad 5 eur v kryptomene Cardano. Niektoré burzy dokonca ponúkajú rôzne bonusy, ktoré sa dajú ihneď vybrať alebo formou odmeny si znížiť poplatok za obchodovanie na burze. V súčasnosti tento spôsob ponúka takmer každá známa burza. Na Coinbase je to kombinácia práve plnenia úloh s možnosťou odmeny, napríklad odmena za prvý vklad nad 100 dolárov. Za plnenie úloh je v súčasnosti odmena okolo 15 EUR a za prvý vklad  9 EUR. 

Coinbase earn

Coinbase earn, zdroj: coinbase.com

Burza Binance ponúka po overení účtu zadarmo bonus až do výšky 10 EUR.

Prečítaj si aj: Binance bude rozdávať tokeny Shiba Inu, a to úplne zadarmo!

Okrem odmeny za registráciu u väčšine búrz nájdeme aj rôzne ďalšie odmeny v hodnotách obvykle 10 EUR. Napríklad za prvý obchod v hodnote nad 100 EUR. Alebo ďalšia odmena pod podmienkou, že budeme aspoň 7 dní pravidelne otvárať každý deň aspoň jeden obchod. Veľa týchto bonusov a úloh sa často opakuje. K dispozícii sú minimálne na 10 top burzách na svete. Je to zaujímavý spôsob, ako na úvod získať nejaké kryptomeny v prípade, že si ich nemôžeme až toľko dovoliť nakúpiť. Niektoré burzy ako Bybit majú dokonca bonusy ešte lepšie, dokonca za veľmi jednoduché úlohy na báze aktívneho obchodovania s odmenou až do 100 EUR.

Hodnotenie:

 • Očakávané zisky: Do 500 EUR v prípade plnenia úloh na všetkých dostupných top burzách a službách ako Coinmarketcap, Coinbase, Binance a Bybit
 • Možnosť opakovania: Niektoré úlohy je možné opakovať
 • Časová náročnosť: maximálne 2 – 3 hodiny stráveného času
 • Najčastejšie aktivity: Vytvorenie si účtu na burze, prvý klad na burze, splnenie jednoduchých úloh

Faucety – pomalý, ale istý spôsob zárobku

Samotné faucety sú vhodné iba v prípade, že si chceme vyplniť čas dlhou cestou vlakom alebo autom. Zisky sa obvykle pohybujú maximálne do 2 EUR za deň, aj to len v prípade, že zbieram odmeny aktívne a na viacerých platformách. Rovnako sa od nich nedá očakávať veľké zisky, skôr ide o možnosť niečo málo si privyrobiť. Niektoré napríklad ponúkajú možnosť za jedno kliknutie za deň zarobiť si pekné odmeny aj do 50 centov. Faucety fungujú na princípe odmeny za kliknutia na reklamy, prípadne ako free loterie. Najznámejšie sú napríklad freebitco.in alebo cointiply.com.

Cointiply faucet a lotéria

Cointiply faucet a lotéria, zdroj: cointiply.com

Hodnotenie:

 • Očakávané zisky: Niekoľko centov za deň
 • Možnosť opakovania: Áno, aj niekoľkokrát za deň
 • Časová náročnosť: Individuálne podľa množstva voľného času
 • Najčastejšie aktivity: Klikanie na reklamy

Cashback – získaj peniaze späť

Cashback je ďalší zo spôsobov, ktorý zároveň zarába a šetrí peniaze. Nejde priamo o možnosť, ako si zarobiť, ale o spôsob, ako z nákupov získať časť peňazí späť úplne zadarmo, Obvykle do 10 %. Najznámejšie Cashback služby v kryptomenovom svete ponúkajú burzy Binance a crypto.com so svojimi bankovými kartami, ktorými keď zaplatíte napríklad nákup za 100 EUR, tak 5 EUR sa vám v kryptomenách vráti naspäť.

Hodnotenie:

 • Očakávané zisky: Okolo 5 % z nákupu
 • Možnosť opakovania: Áno, aj niekoľkokrát za deň
 • Časová náročnosť: Minimálna
 • Najčastejšie aktivity: Vrátanie peňazí za nákup

Prečítaj si aj: Návod ako zarobiť 200 eur zadarmo v kryptomenách

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.