MicroStrategy bude pokračovať v nakupovaní BTC
MicroStrategy bude pokračovať v nakupovaní BTC. Zdroj: Shutterstock, Billion Photos

Podľa slov finančného riaditeľa bude populárna spoločnosť MicroStrategy aj tento rok pokračovať v nakupovaní Bitcoinu.

MicroStrategy bude opäť nakupovať BTC

Aj napriek nedávnym poklesom na trhu a nejasnej situácii bude spoločnosť MicroStrategy pokračovať v nákupoch BTC. Tvrdí to finančný riaditeľ Phong Le, ktorý tieto informácie objasnil v rozhovore pre The Wall Street Journal.

Prečítaj si tiež: Ako úspešne investovať – 5 zaujímavých rád

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Phong Le tvrdí, že nie je jasné, či firma nakúpi väčšie množstvo BTC ako v roku 2021, ale určite budú v nákupoch pokračovať. Ku dňu 29. decembra MicroStrategy disponovalo množstvom 124 391 BTC.

Bitcoinové portfólio spoločnosti MicroStrategy
Bitcoinové portfólio spoločnosti MicroStrategy. Zdroj: The Block Crypto

Spoločnosť bude musieť zmeniť aj spôsob, ktorým oznamuje svoje nákupy BTC. Požaduje to od nej Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC). MicroStrategy obdržalo oficiálne tlačivo od Komisie, kde ich jasne žiadajú, aby pri svojich hláseniach jasnejšie zohľadňovali volatilitu BTC.

Phong Le sa ešte v septembri 2021 vyjadril, že celkové straty zo znehodnotenia ceny BTC by mohli odvádzať pozornosť od celkových výsledkov spoločnosti MicroStrategy. Takže požiadavky zo strany Komisie sa stretli s pochopením. Phong ďalej uviedol, že s určitosťou nebudú predávať svoje podiely. Spoločnosť neustále hľadá spôsoby, ako využiť Bitcoin na zvýšenie hodnoty pre akcionárov. Cesta v tomto prípade môže viesť aj k nákupom dlhopisov krytých Bitcoinom.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance