Marketcap môže čoskoro dosiahnuť hodnotu 1 bilión dolárov

BITmarkets BITmarkets

V poslednej dobe sa trhu s kryptomenami príliš nedarí. Vyhľadávanie informácií o virtuálnych menách kleslo podľa spoločnosti Google o 75% a niektorí investori môžu nadobudnúť dojem, že je celá táto oblasť odsúdená na zánik. Detailnejší pohľad však môže priniesť zaujímavú informáciu, ktorá naznačuje, že prichádzajú opäť dobré časy.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

ETF prinesie inštitucionálne peniaze

Jedným z dôležitých ukazovateľov je vzostup sofistikovaných produktov. Práve oni môžu priniesť prvé impulzy pre vstup nových investorov, čím sa zabezpečí vyššia likvidita. Ako príklad môžeme uviesť Huobi HB10. Ide o ETF fond (Exchange traded funds  – fondy obchodované na burze podobné indexovým fondom predávané v rámci kolektívneho investovania. Ich portfóliá sa zväčša skladajú z viacerých investičných aktív).

Huobi HB10 sa zameriava na 10 najlepších kryptomien na trhu, vďaka čomu môžu retailoví investori, ktorí nemajú zdroje na investovanie do jednotlivých digitálnych mien, investovať do mixu” kryptomien, ktoré sú podľa tohto fondu najproduktívnejšie.

Mohlo by vás zaujímať: Coinmarketcap a jeho 7 alternatív

Huobi HB10

Ďalším benefitom investovania prostredníctvom HB10 je fakt, že v momente, keď sa investori rozhodnú fond predať, môžu tak urobiť podstatne rýchlejšie, ako by to bolo v prípade, že by predávali všetky kryptomeny vo svojom portfóliu jednotlivo.

Na obrázku nižšie si môžete pozrieť, ktorými menami je Huobi HB10 tvorený a aké percentuálne zastúpenie majú v ňom jednotlivé kryptomeny.

Práve spustenie ETF zameraných na kryptomeny by malo dať dostatočný impulz pre celkový rast trhu. Jeho spomalenie bolo totiž spôsobené aj nedostatkom inštitucionálnych peňazí. Huobi HB10 však nie je jediný svojho druhu a je vysoký predpoklad, že v dohľadnej dobe vznikne takýchto fondov podstatne viac. Aj na základe týchto faktov odhadujú odborníci, že celkový marketcap by mal už čoskoro dosiahnuť 1 bilión dolárov.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite si tento návod.

Dobré správy prichádzajú

Prílev nových peňazí do kryptomien môže prísť aj z iných dôvodov. Nie je to tak dávno, čo sa niektoré krajiny ostro ohradili voči ICO alebo virtuálnym menám, no teraz začínajú svoje rozhodnutia prehodnocovať. Napríklad Južná Kórea, ktorá zakázala ICO v januári tohto roku, podľa všetkého zmení svoj názor. Parlament tejto krajiny už zvažuje legalizáciu ICO prostredníctvom legislatívy.

Čína pred niekoľkými mesiacmi taktiež zaujala tvrdé stanovisko k digitálnym menám, no pred pár dňami vydala zoznam niektorých kryptomien, o ktorých sa domnieva, že sú pre investorov v zásade zdravé. Táto zmena postoja je jasným ukazovateľom, že si vlády uvedomujú realitu kryptomien a skutočnosť, že sú budúcnosťou.

Záver

Všetky tieto ukazovatele naznačujú, že napriek pomalému pohybu celého kryptotrhu je tu vízia slušného rastu. Otázne nie je len kedy rast nastane, ale v akej pozícii zastihne práve vás. V pokoji oddychujúcich alebo nakupujúcich na poslednú chvíľu, keď už bude FOMO (fear of missing out) v plnom prúde…

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cryptorecorder.com
investopedia.com
smallcapasia.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.