Huobi spúšťa novú pobočku - Huobi Korea.
Huobi spúšťa novú pobočku - Huobi Korea. Zdroj: shutterstock.com/IraLichi

Kryptomeny sa bezpochyby hýbu dopredu a pokiaľ chcú burzy držať krok s nastoleným tempom, nemôžu vývoj svojich platforiem podceniť. Uvedomuje si to aj jedna z popredných kryptomenových búrz, Huobi, ktorá sa rozhodla spustiť novú platformu. Tá bude zastrešovať obchodovanie až s viac ako 100 kryptomenami.

Huobi Korea

Huobi Korea, novootvorená sesterská burza čínskej Huobi burzy, oficiálne otvorila svoje služby pre zákazníkov 30. marca. Oficiálne vyhlásenie potvrdilo, že Huobi Korea bude umožňovať obchodovanie 100 kryptomien v takmer 208 pároch (33 párov s USDT, 98 BTC trhov a 77 ETH trhov). Rovnako burza potvrdila svoj záujem o skladovanie a držanie kryptomien na cold wallet peňaženkách. Burza sa vyjadrila, že sa snaží aj o zlepšenie bezpečnostných prvkov.

„Do nášho depozitára, v ktorom skladujeme digitálne meny, sme pridali niekoľko bezpečnostných prvkov. Tie sú založené na viacnásobnej autentifikácií niekoľkých ľudí. Autentifikácia musí prísť navyše v rovnakom čase.“

Burza má však pripravené aj iné systémy a služby, ktorými chce zabezpečiť čo najlepšie prostredie pre užívateľov. Postarať by sa o to mal napríklad „investor protection fund“ (investičný ochranný fond), ktorý má kompenzovať straty investorov, ktoré nie sú ich individuálnymi chybami. Inými slovami povedané, pokiaľ sa niekomu podarí Huobi hacknúť, burza sa pokúsi investorom prinavrátiť stratené prostriedky.

Kórejský won a ďalšie kryptomeny

Ako sme už v úvode spomenuli, burza podporuje viac ako 100 kryptomien. Najznámejšie sú pochopiteľne Bitcoin, Ethereum alebo Litecoin, no nájsť tam môžete aj kryptomeny ako Basic Attention Token, NEO, Tether alebo Ethereum Classic.

Burza pochopiteľne potvrdila, že tento počet nie je finálny. V pláne má pridávať ďalšie a ďalšie kryptomeny. Navyše nezabúda ani na menové páry, ktoré bude taktiež pridávať. Huobi sa vyjadrilo, že bude chcieť čo najskôr umožniť obchodovanie pomocou kórejskeho wonu.

„Trh s kórejským wonom je už pripravovaný a bude čoskoro spustený. Momentálne sa snažíme všetky svoje schopnosti a čas venovať práve obchodovaniu s wonom. Všetci zamestnanci pracujú tvrdo aby Huobi mohla poskytnúť bezpečnejšie a stabilnejšie služby na obchodovanie.“

Huobi sa momentálne nachádza nie len v Číne, a aktuálne aj Kórei, ale rovnako aj v Hong Kongu, Singaupre, Japonsku a USA. Globálne je táto burza pomerne veľmi obľúbená. V čase písania je Huobi na druhej priečke spomedzi búrz s najväčším objemom (hneď za Binance). Objem za 24 hodín na burze dosahuje viac ako 1 miliardu amerických dolárov. O tom, či však ide o pravdivé čísla, sme sa skúsili zamyslieť v tomto článku.

Záver

Aj takýto krok môže pomôcť burze Huobi k dotiahnutiu sa na Binance. Binance je totiž aktuálne takmer neohrozeným lídrom medzi burzami, keď sa denný objem tejto burzy hýbe až o 200 miliónov vyššie ako objem práve druhého Huobi. A práve spustenie svojej pobočky v Kórei by mohlo napomôcť nie len k zvýšeniu denných čísiel, ale aj k väčšej popularite.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
news.bitcoin.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance