Južná Kórea uznala kryptomeny za majetok, ktorý môže byť zabavený – neistota na trhoch stúpa

Novinky Južná Kórea zabaví 191 bitcoinov
Južná Kórea zabaví 191 bitcoinov. Zdroj: shutterstock.com/T.Dallas
BITmarkets BITmarkets

Najvyšší súd Južnej Kórey rozhodol o zabavení 191 Bitcoinov mužovi menom Ahn, ktorý prevádzkoval nelegálne pornografické stránky a tým fakticky uznal kryptomeny ako majetok.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com.

Prvý prípad zabavenia kryptomien v Južnej Kórei

Je to prvýkrát, čo sa niečo také stalo v Južnej Kórei. Prelomové súdne rozhodnutie najvyššieho súdu zvrátilo rozhodnutie nižšieho súdu, ktorý vydal odôvodnenie, že kryptomeny nemôžu byť považované za majetok, pretože nemajú žiadnu fyzickú podobu a existujú iba elektronicky a z tohoto dôvodu teda nemôžu byť zabavené.

Vyšší súd následne rozhodol, že Bitcoiny získal Ahn nelegálne a musia tak byť zabavené a najvyšší súd toto rozhodnutie potvrdil. Toto rozhodnutie vytvára precedens v správaní súdov voči kryptomenám v Južnej Kórei.

Vplyv na aktuálny prepad trhov?

Južná Kórea sa nachádza vo zvláštnej pozícii. Adopcia kryptomien je v krajine na oveľa vyššej úrovni než vo zvyšku sveta. I napriek tomu je v Južnej Kórei stále mnoho neistôt, ktoré ohľadom kryptomien panujú z legislatívneho hľadiska.

Aj keď sa samotné uznanie kryptomien ako majetku dá považovať za dobrú správu, je možné, že v Južnej Kórei spôsobí neistotu. V neregulovanom prostredí je totiž ťažké určiť, či činnosť, ktorú vykonávate, je legálna. Pre investorov do kryptomien tak vyvstáva otázka, či sa ich rozhodnutie nebude priamo dotýkať. Táto neistota sa potom prelieva i na kryptotrhy, kde má Južná Kórea dominantné postavenie.

Ďalšie prípady zabavovania kryptomien

Pre Južnú Kóreu je toto rozhodnutie prelomové, avšak vo svete už nie je novinkou, že sa kryptomeny spojené s nelegálnou činnosťou zabavujú štátnymi orgánmi. Spolková krajina Bavorsko počas dvoch mesiacov predala zabavené kryptomeny v hodnote 13,9 milióna dolárov. Išlo o 1312 Bitcoinov, 1399 Bitcoin Cash, 1312 Bitcoin Gold a 220 Etherov.

Na začiatku mája taktiež londýnska Metropolitná polícia zabavila Bitcoiny v hodnote 700 000 dolárov Grantovi Westovi za zločiny páchané v kyberpriestore.

Naše najnovšie video:

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísal KracikA.

Zdroj:
altcoinbuzz.io

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.