Ako je na tom Česká republika s kryptobankomatmi?

BITmarkets BITmarkets

Nedávno sa v médiách objavila správa, že v pražskom metre bolo nainštalovaných desať nových kryptobankomatov, v ktorých je možné zameniť hotovosť za Bitcoin a ďalšie kryptomeny. Rozhodli sme sa preto zmapovať situáciu ohľadom kryptobankomatov nielen v Prahe, ale tiež v celej Českej republike. A nezabúdame ani na Slovensko.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Pražské metro

Pražské metro v bežný pracovný deň prepraví v priemere viac než 1,6 milióna cestujúcich, čo je iste úctyhodné číslo. Po novom majú cestujúci, ktorí metro využívajú, možnosť nákupu Bitcoinu a ďalších troch kryptomien (Dash, Monero a Litecoin) priamo v jeho útrobách. Konkrétne v sieti kryptobankomatov, prevádzkovaných českou spoločnosťou General Bytes Services. Na webe spoločnosti nájdete aj praktický video návod, ako všetko funguje, takže ani úplný začiatočník sa nemusí obávať, že by niečo nezvládol.

Prístroje po novom môžete nájsť na trase A v staniciach Dejvická, Nádraží Veleslavín, Můstek, Flora a Skalka. Na trase B sú vám k dispozícii v staniciach Zličín a Černý most a trasa C ponúka Hlavní nádraží, Florenc a Pankrác. Celkovo teda 10 nových miest. Kryptobankomaty sú vám k dispozícii na pobočkách trafík Relay a Hubiz a dostupnosť sa riadi otváracou dobou týchto obchodov.

Mohlo by vás zaujímať: Dosiahnu kryptomeny všeobecnú akceptáciu už v roku 2019?

Ako sa darí Českej republike

Vďaka týmto desiatim stúpol počet kryptobankomatov na 46, umiestnených po celej Českej republike. Len v samotnej Prahe sa dajú nakúpiť digitálne meny na 27 miestach (viď. interaktívna mapka). Väčšina z týchto miest je prevádzkovaná spoločnosťou General Bytes Services, ktorá ich po celom svete aktuálne prevádzkuje 877 (cca 27% všetkých krypto ATM). Mimochodom, Česká republika sa radí medzi krajiny s najvyššou hustotou kryptobankomatov, kde sa dá niektorú z kryptomien získať.

A čo Slovensko?

Potešením ma v tomto ohľade napĺňa aj pohľad k našim susedom, kde je nainštalovaných celkovo 25 ATM kryptobankomatov (viď. interaktívna mapka). Z toho ich je v hlavnom meste 13, Košice hlásia 3, Poprad a Trnava po dva a Banská Bystrica, Trenčín, Piešťany, Nitra a Banská Štiavnica po jednom prístroji. To nie je vôbec zlý výsledok, čo hovoríte?

Záver

Česká vláda je voči kryptomenám relatívne priateľská a zoznam miest, kde je možné kryptomenami platiť, sa tak neustále rozširuje. Či už napríklad známy online predajca výpočtovej techniky Alza, čerpacie stanice prijímajúce ako alternatívu platbu kryptomenou Bitcoin, alebo jeden z najväčších dodávateľov energie v Českej republike – Pražská Plynárenská, ktorá nedávno oznámila, že tiež začne prijímať platby v BTC.

Tip redakcie: Začnite kupovať Bitcoin! – navádza CEO Pantera Capital

Je preto veľmi pozitívne, že ruka v ruke s rastom množstva obchodníkov akceptujúcich kryptomeny sa rozširuje aj sieť kryptobankomatov, kde sa dá tieto meny bez problémov (a nutnosti registrácie na burze) nakúpiť. Všetko toto vedie k zvyšovaniu povedomia ľudí o kryptomenách, a tým aj ich záujmu o ne.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite k odberu videí na našom YouTube kanáli.

Nenechajte si ujsť naše kryptospravodajstvo a prihláste sa k odberu notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Tiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroje:
easycoin.cz
coinatmradar.
services.generalbytes.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.