Ako zbohatnúť na kryptomenách
Ako zbohatnúť na kryptomenách, zdroj: shutterstock.com/Autor: Velishchuk Yevhen

Investoval si prvé peniaze do Bitcoinu a ostatných kryptomien? Alebo o tom ešte len premýšľaš, prípadne máš záujem, ale bojíš sa, že prerobíš? Či už platí prvá možnosť alebo druhá, dnešný článok je určený pre teba. Ako zbohatnúť šikovným investovaním do kryptomien?

Pár slov na začiatok

Pred tým, než začnem opisovať investičnú stratégiu, rád by som vyzdvihol niekoľko bodov. Často nám ľudia píšu na náš facebook alebo e-mail a pýtajú si rady, prípadne vyjadrujú znepokojenie nad situáciou na kryptomenovom trhu. Poďme teda zabiť dve muchy jednou ranou a odpovedzme na najčastejšie otázky hneď teraz:

 • Nie, Bitcoin nie je za zenitom a nie je iba pre veľkých hráčov. Stále sa doň oplatí investovať a mal by tvoriť aspoň 33 % tvojho portfólia.
 • Nemusíš si kupovať celý Bitcoin. Môžeš kúpiť aj pol BTC, prípadne 0,000001 BTC.
 • Pokiaľ nemáš zakúpenú kryptomenu aspoň za 500 $, tak ju pokojne nechaj na burze (s 2FA zabezpečením) a na peňaženku kašli.
 • Začať sa dá aj s malou investíciou. Vždy je lepšie investovať 100 $, ako 0 $.
 • Neinvestuj do nejakej kryptomeny iba preto, že ti to odporučili na internete. Neber vážne príspevky vo facebookových skupinách (občas je lepšie ich ani nečítať).
 • Investuj iba peniaze, ktoré môžeš stratiť. Inak ťa kryptomeny úplne zruinujú. Je ťažké ustáť ten psychický tlak, keď všetko padá a ty sa iba pozeráš, ako ti ubúdajú eurá/koruny.
 • Nakupuj, keď cena klesá a predávaj, keď rastie. Nikdy nie opačne!
 • Ak niečo vyskočilo o 100 %, pravdepodobne bude nasledovať pád (korekcia).
 • Nikto (možno okrem Warrena Buffeta a Masterluca) nevidí do budúcnosti.
 • Pokiaľ nie si profesionál alebo ti profesionál neradí, zabudni na ICO, shitcoiny, pump-n-dump schémy, margin trading, shortovanie a podobné pokusy o rýchle zbohatnutie.

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Pomaly ďalej zájdeš

Poznáš tú rozprávku o zajacovi a korytnačke? Korytnačka nakoniec vyhrala preteky. Vraj…

Na burze je to veľmi podobné. Ak chceš svoje portfólio zdvojnásobiť za dva mesiace, smelo do toho! Skúšaj, špekuluj, snáď sa ti to podarí. Možno raz-, dva- či trikrát skončíš v pluse. Tvoje šťastie však skôr či neskôr skončí.

StormGain

Nespoliehaj sa na šťastie

Je potrebné si uvedomiť, že na burze sú desaťtisíce, na niektorých státisíce ľudí a všetci chcú zarobiť. Trading je však hra s nulovou výslednicou. Aby niekto zarobil, musí iný prerobiť. Pri súčasnom stave trhu je to o to náročnejšie, že peniaze sa z trhu odlievajú. Špekuláciami jednoducho nezarobíš.

Prečo? Pokiaľ nie si študovaný odborník s niekoľkoročnou praxou, pokiaľ nevieš spraviť poriadnu technickú analýzu, nemáš nástroje (často veľmi drahé), ktoré ti pomáhajú pri odhaľovaní indikátorov… tak nemáš šancu a musíš sa spoliehať na šťastie. To s tebou bude raz-, dvakrát, no na tretí raz ťa zradí a skončíš v mínuse.

Ďalším dôvodom sú, samozrejme, roboty. Burzy sú ich plné. Veľkú časť denného obratu každej burzy spravia roboty vyzbrojené obchodnými algoritmami, neurónovými sieťami, real-time pohľadom na trh, obrovskými zdrojmi a schopnosťou manipulovať trhom.

Investuj s rozumom, ak chceš zbohatnúť

Oplatí sa vôbec dávať peniaze do kryptomien na HODL (dlhodobé držanie)? Načo je to dobré? Veď aj tak prerobím…

Faktom však je, že hodnota kryptomien v čase rastie. Iste, krátkodobé či dlhodobé korekcie sa dejú a nie je ich málo, celkový trend je však stúpajúci. V porovnaní s minulým rokom kryptomeny celkovo vykazujú nesmierny rast. Napriek májovej korekcii, ktorá mnohých vystrašila, mnohé kryptomeny od začiatku roka 2021 urobili niekoľko stoviek percent. A hoci sa Bitcoin nevrátil na svoje ATH spred májovej korekcie, niektoré altcoiny dokázali urobiť nové ATH. Z celého sveta prichádzajú správy o nových investíciach, projektoch a adopcii blockchainovej technológie. Vždy sa nájde niekto, kto bude pochybovať a neveriť. Tak to bolo, je a bude. No predikcie ceny BTC a mnohých ďalších altcoinov sú stále v kurze a mnohí analytici veria, že najväčší hype je ešte pred nami.

Nové technológie ukazujú budúcnosť

Po príchode kryptomien ,,druhej generácie” ako sú napríklad Ethereum, sa o tento segment začali zaujímať aj multimiliardové konglomeráty. Vezmime si napríklad EEA. V tejto aliancii je viac než 150 veľkých hráčov vrátane Microsoftu, Intelu, MasterCard, Visa, Cisco… A všetci vyvíjajú decentralizované aplikácie na Ethereum blockchaine.

Bitcoinom už môžeme platiť v takmer každom väčšom meste, existujú kreditné karty s účtom vedeným v BTC…

Rozumné investovanie do vybraných kryptomien by nám teda z dlhodobého hľadiska malo priniesť zisk. Možno dokonca aj tisícky percent. Nikto dnes nevie povedať, ako vysoko sa až kryptomeny dostanú.

Dlhodobá investícia (takzvaný HODL) do zaujímavých projektov konečne začína dávať zmysel. Je však dôležité vedieť:

Čo všetko musí spĺňať perspektívna kryptomena?

Tieto charakteristiky sú z dlhodobého hľadiska absolútne nutné:

 • Stoja za ňou šikovní ľudia so známou a úspešnou minulosťou
 • Niečím sa odlišuje od záplavy ďalších mincí a projektov
 • Často sa o nej píše (ak o nej nikto nevie, pravdepodobne sa nezačne používať)
 • Má vo svete reálne využitie

A máme tu ešte niekoľko charakteristík, ktoré ti pomôžu odlíšiť perspektívne kryptomeny od odpadu:

 • Má za sebou niekoľkoročnú minulosť. Kryptomena, ktorá prežila päť rokov, má stále veľkú skupinu používateľov a dlhodobo zvyšuje svoju hodnotu, má väčšiu šancu, ako niekoľko-mesačný projekt
 • Má kapitalizáciu aspoň 100 miliónov dolárov (opäť, nie je to nutné, ale veľká kapitalizácia je často indikátorom úspechu)
 • Na začiatku nebolo žiadne ICO (iba môj osobný názor, i keď Ethereum je jasnou výnimkou potvrdzujúcou pravidlo)
 • Pracujú na nej veľké firmy
 • Rýchle transakcie (Bitcoin má ,,pomalé” transakcie, ale aj tak sa mu darí)
 • Proof of stake (je možné, že tento algoritmický konsenzus jedného dňa nahradí súčasné Proof of work systémy založené na ťažbe)
 • Nie je anonymná (anonymné meny sa nebudú páčiť vládam; v súčasnosti je však anonymita veľké plus)
 • Nie je to fork (môj osobný názor, takže ani do LTC by som peniaze nedával)

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ako investovať?

Z technického hľadiska je najjednoduchšie nakúpiť Bitcoin, poslať ho na burzu a vymeniť za kryptomeny, ktoré si si starostlivo vybral. Ak to nevieš spraviť, mal by si si prečítať náš článok – Nakupuj/predávaj kryptomeny za 0 % poplatok.

Ako kúpiť Bitcoin? Pripravili sme pre teba šikovný návod.

Nakupuj pravidelne, v menších množstvách. Veľké investície si rozlož, v pohode aj na niekoľko týždňov. O tom, ako investovať do kryptomien, sme sa zamýšľali v tomto článku.

Chceš pomoc s obchodovaním?

Pokiaľ si akčnejší a nechce sa ti iba pasívne držať kryptomeny niekoľko rokov, môžeš začať aktívne obchodovať. Aby si však niečo reálne zarobili, budeš potrebovať pomoc profesionálov.

Zabudni na rôzne signálne skupiny, ktoré sľubujú obrovské zhodnotenia. Ak chceš zarobiť na súčasnom trhu s kryptomenami, musíš v prvom rade vziať zodpovednosť za svoje financie do vlastných rúk, vzdelávať sa a získať pomoc od profesionálov.

Tradingu sa profesionálne venuje náš obchodnícky tím na webe Trading11.com.

Ako zbohatnúť investovaním do kryptomien (päť základných pravidiel)

 1. Buď trpezlivý, zabudni na rýchle prachy, zaručené tipy z internetu, pumpy a podobné blbosti… Nezabudni hlavne na tú trpezlivosť. Veľa ľudí spravilo zopár nákupov, prerobilo sto eur a to bol v podstate koniec.
 2. Vyber si perspektívne kryptomeny (pomôže ti náš článok – ideálne portfólio na HODL)
 3. Investuj pravidelne a v menších množstvách
 4. Investuj dlhodobo niekoľko mesiacov
 5. Ostaň informovaný – čítaj o novinkách z trhu – daj nám like na facebooku a nič dôležité ti neujde

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Pár slov na záver

Pred tým, než skutočne investuješ svoje ťažko zarobené peniaze, opýtaj sa sám seba – ,,Verím kryptomenám a myšlienke, s ktorou boli vytvorené?” Ak je odpoveď nie (alebo ak nevieš, s akou myšlienkou boli vytvorené), tak do toho radšej nechoď. Kryptomenový trh je neskutočne volatilný. Skáče o desiatky percent oboma smermi a nie je pre slabšie povahy.

Študuj. Naozaj. Každý úspešný investor vie aj o tretej ráno odpovedať na otázky:

Nie je nutné presne rozumieť technologickému pozadiu každej kryptomeny, do ktorej investuješ, ale mal by si mať aspoň základný prehľad…

Treba byť trpezlivý. Legendárny investor Warren Buffet má pravdu (a je jedno, že hovorí o akciách).

Náš ďalší článok: 3 spôsoby, ako zbohatnúť na kryptomenách – ktorý z nich je najlepší?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
12 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
mathew

Chvalim kvalitny članok ale mam jednu vyčitku – kúpiť Bitcoin a ten poslat na burzu a zamienat za ine coiny je čo sa tyka transakcii BTC drahe a pomale. Skôr by som zvolil Litecoin alebo Ether.
A ešte by ma zaujimal zoznam Šitcoinov, prípadne ako ich najlahsie identifikovat

NeoX

Nesuhlásim asi s polovicou vecí obsiahnutých v článku , ani sposob akym je hlavne napísaný. ??!

samous

“Stále sa doň oplatí investovať a mal by tvoriť aspoň 33% vášho portfólia.”

Tu som prestal článok čítať.

michal

No to ste asi trochu dilinovia V portfoliu musí byť aj BTC, ako chcete investovať ked nemate BTC na burze ?
BTC musi mať každy normalny trader v zasobe

delko

Idem do coinmatu a zamením € za Dash alebo litecoin, ty dilino.

Cryptor

Poslouchat nekoho co tomu poradne nerozumi a vlastni magazin je dost nebezpecny. Hlavne pro novacky

Ľuboš

Investovať a zbohatnúť na krypto? ha ha ha snáď dlhodobo pravidelne nakupovať po malých čiastkach, tam sa cena spriemeruje a pravdepodobne ak budete mať nejaké rozumné portofólio zložené z niekoľkých coinov (s budúcnosťou ) aj zhodnotí a prípadné straty sa rozložia… Lebo toto bude skôr pravda: “ceny jednotlivých aktív na trhu sú určované samotnými investormi, ktorí sa často správajú stádovito a namiesto reálnych úvah sa rozhodujú na základe svojich emócií. Takéto správanie vedie k vytváraniu rôznych cenových bublín… Podstatou špekulantovej taktiky bolo využiť vznikajúcu bublinu, včas otvoriť pozície a realizovať zisk skôr ako bublina praskne…. >> teória reflexivity… Wiliam Thomas,… Čítať ďalej

PeterK

Neznasam provizne systemy a pyramidy, ale tato ma fakt dostala. Vedel som o nej uz od novembra minuleho roku, ale vsade na nete na mna kricalo : je to SCAM!

Nuz, az teraz v aprili som to vyskusal, je to dlhsia historka co ma presvedcilo, a musim povedat, ze uz si na 60% myslim, ze to cisty podvod nie je. Len to chce mat gule a investovat len to, na co si clovek trufa.

PeterK
Chose

Dal by som like ale už davno nepoužívam fb

Pokus

No odkial berete ze sa pojde hore, no mozno chvilku ale potom zas dole.

Jaro

Ľudia majú množstvo dôvodov, prečo odmietajú investovať. Najčastejšie spomínajú strach zo straty usporených prostriedkov. Väčšina argumentov proti investíciám sú však mýty, ktoré musíte prekonať, aby váš majetok rástol a váš život bol jednoduchší.

Paradoxne pre mnoho ľudí nie je problém šetriť peniaze. Dôvodom, prečo odkladať peniaze bokom, rozumieme. No podvedome sa bránime efektívnemu umiestneniu a zhodnocovaniu úspor.