Coinmarketcap a jeho 7 alternatív

Novinky Coinmarketcap a jeho 7 alternatív.
Coinmarketcap a jeho 7 alternatív. Zdroj: shutterstock.com/JanetJulieVanatko
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Dnes sme sa už tématike coinmarketcap venovali. V tomto článku sme o ňom písali nie veľmi pozitívne. Na druhej strane je potrebné povedať, že kryptomagazín sa snaží mať vždy objektívny a nezaujatý názor. Aby sme ale pokračovali v téme go-to price checkers (stránky na ktorých sledujete vývoj cien), v tomto článku vám priblížime ďalšie možnosti ku coinmarketcapu.

Rôzne druhy coin trackerov

Sledovať všetky stránky podobné CMC je naozaj náročné. Zvlášť, keď nové alternatívy vznikajú takmer na dennej báze. Ideálne by mala existovať stránka, ktorá obsahuje informácie stránok sledujúcich ceny kryptomien. Kým však niekto s takým niečím príde, je na vás kde budete ceny sledovať. V tomto článku niektoré v krátkosti opíšeme.

Coinlib

Coinlib je veľmi zmyselne naprogramovaná stránka, ktorá zobrazuje celkovú trhovú kapitalizáciu, Bitcoin dominanciu alebo objem transakcií za 24 hodín. Všetky tieto informácie sa obnovujú takmer neustále. Rovnako využívaná je aj schopnosť porovnať až ceny kryptomien na rôznych burzách a tým poskytne možnosť na arbitráže. Taktiež vďaka tomuto prvku zobrazuje aj najlacnejší variant na kúpu danej kryptomeny.

Bitgur

Aj napriek tomu, že nie je príliš odlišná od stránky CMC, Bitgur ponúka možnosť usporiadať kryptomeny do kategórie na základe roku alebo technológie. Takisto Bitgur ponúka farebnú mapu, ktorá zobrazuje vývoj trhu a teda či je červený alebo zelený.

Apogee

Jedným z najžiadanejších prvkov na takýchto stránkach je schopnosť sledovať svoje portfólio. Práve takúto možnosť poskytuje napríklad Apogee. V prípade, že si vytvoríte účet na Apogee, zobrazí sa vám možnosť na vytvorenie portfólia, ktoré si budete môcť sledovať a nebudete teda musieť využívať aplikácie ako napríklad Blockfolio alebo Cointracking.

Coincall

Stránka ktorá vám umožní to isté ako Apogee, ale aj bez vytvorenia účtu na danej stránke Coincall. Táto výhoda má však aj jednu negatívnu stránku a tou je, že budete musieť otvoriť stránku vždy na tom istom zariadení.

Coinkapp

Aj napriek tomu, že Coinkapp by sa určite dal vylepšiť, niektoré z prvkov na tejto stránke sú naozaj užitočné. Pri každej kryptomene sa napríklad zobrazujú novinky spojené s touto kryptomenou. Pri týchto kryptomenách sa navyše zobrazuje GIF, ktorý sa snaží vtipne vyobraziť situáciu ohľadom danej meny.

Capcompare

Poslednou stránkou, ktorú navrhujeme ako alternatívu ku CMC je Capcompare. Aj keď nie je najkrajšou, zobrazuje všetky potrebné informácie. Navyše umožňuje porovnať trhovú kapitalizáciu danej kryptomeny so spoločnosťami na Nasdaqu alebo NYSE.

Záver

Niektoré z už spomenutých stránok sme vám už trošku podrobnejšie predstavili v tomto článku. Či niektoré z daných stránok ohrozia prvenstvo Coinmarketcapu, je naozaj otázne. Niektoré z nich prinášajú skutočné zaujímavé novinky a informácie. Nateraz však Coinmarketcap ostáva neohrozene na vrchole stránok, ktoré zobrazujú ceny kryptomien.

Radi vás budeme o vývoji na kryptotrhu naďalej informovať. Ak nechcete príjsť o naše kryptospravodajstvo, dajte nám like na facebooku alebo povolte notifikáciu použitím zvončeku vľavo dole.

Zdroj:
news.bitcoin.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.