Kedy spôsobí vstup Wall Street do trhu nárast kryptomien? – Tyler Winklevoss

BITmarkets BITmarkets

Tyler Winklevoss, v interview pre Bloomberg hovoril o problémoch na kryptotrhu, ťažkostiach pri vytváraní regulovaných finančných nástrojov umožňujúcich obchodovanie s kryptomenami a o plánoch pre jeho zmenáreň Gemini.

O bratoch Winklevososovcoch sme naposledy počuli tesne pred posledným veľkým prepadom kryptomien, ktorý (čiastočne) odštartovalo zamietnutie ich návrhu na vytvorenie Bitcoinového ETF fondu. Túto udalosť sme zachytili v našom článku.

Až budú existovať regulované investičné nástroje

Podľa Tylera Winklevossa sú regulované finančné nástroje vhodné pre vstup inštitucionálnych investorov do trhu kľúčové. Iste, na burzách CME a CBoE už pol roka existujú Bitcoin futures, ale ich efekt na trh bol nakoniec výrazne menší, než sa očakávalo. Chce to niečo zaujímavejšie. Napríklad, spomínané ETF.

Tylerov ETF fond bol síce zamietnutý, no SEC má na stole ďalších deväť žiadostí a jedna z nich má veľkú šancu na úspech. Ide, ako inak, o VanEck/SolidX ETF fond od CBoE. Viac o jeho výhodách sa dozviete tu.

Investori z Wall Streetu už majú na kryptomeny úplne iný názor, než tomu bolo pred rokom. Chvíľu však potrvá, než ich zaradia do svojich portfólií.

“Wall Street berie kryptomeny veľmi vážne. Každopádne, drvivá väčšina firiem z Wall Street stále nie je zapojená v trhu. A ten tak naďalej ostáva v rukách retailu (a veľkých manipulátorov – pozn. autora). To sa postupne zmení, ale chce to čas.”

Investori čakajú na regulátorov, ktorý najprv musia odhaliť svoje názory na “coiny” a umožniť vznik finančných inštrumentov, ktoré umožnia jednoduchý a bezpečný vstup do trhu. (Pre veľký hedge-fond je, samozrejme, neprijateľné posielať doláre na Bitfinex). Práve preto sú návrhy na ETF tak ostro sledované. Ak nakoniec jeden z nich prejde, bude to prvý oficiálny signál, že krypto je ok a začnú doň prúdiť sladké inštitucionálne peniaze. Časom by sme tak mohli dosiahnuť aj nové All Time High.

Čo čítať ďalej?

[Rozhovor] Bitcoin pravdepodobne spadne až na 4 200 $ – Analytik T11 René ohľadom budúcnosti kryptomien

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI