Bitcoin ETF – téma, ktorá výrazne hýbe krypto-svetom. Ošiaľ, ktorý pred troma týždňami pomohol napumpovať Bitcoin o viac než 2000 $ je, zdá sa, preč. Nedávno sme dokonca písali o odmietnutí návrhu na vytvorenie Bitcoin ETF fondu bratov Winklevossovcov. Je však dôležité poznamenať, že americká SEC má na stole desať návrhov na ETF fondy a jeden z nich má veľkú šancu na úspech.

Návrhy na Bitcoin ETF čakajúce na schválenie
Návrhy na Bitcoin ETF čakajúce na schválenie

Ide o návrh vytvorený americkou burzou CBOE, ktorá na konci minulého roka ako prvá spustila obchodovanie s Bitcoin futures. Agentúra SEC sa nakoniec rozhodla, že tento návrh poriadne preštuduje a svoje rozhodnutie vydá 30.9.2018 s tým, že sa teoreticky môže oddialiť až do marca 2019.

Bitcoin ETF pre inštitucionálnych investorov

Podľa bývalého právnika SEC – Zacha Fallona – sa návrh od CBOE výrazne odlišuje od ďalších perspektívnych ETF fondov. Podľa Zacha zástancovia VanEck/SolidEX Bitcoin ETF fondu vytvoreného burzou CBOE reagovali na odmietnutie ETF fondu bratov Winklevossovcov žiadosťou o osobné stretnutie s SEC, na ktorom by radi vysvetlili, prečo má byť ich projekt schválený.

Inými slovami, CBOE tlačí na SEC a vyzdvihuje výhody svojho fondu. Jednou z nich má byť počiatočná cena, ktorá je nastavená tak, aby mohli akcie fondu nakupovať iba inštitucionálni a non-retail investori – obyčajní ľudia majú smolu. Cena jednej akcie na začiatku bude 200 000 $.

Druhou veľkou výhodou VanEck/SolidEX Bitcoin ETF fondu je fakt, že pracuje so skutočnými Bitcoinami. Ostatné fondy sa spoliehajú na futures kontrakty.

Nesmieme zabúdať ani na silný záujem o tento fond. Agentúra SEC už dostala viac než 1300 správ vyjadrujúcich podporu pre VanEck/SolidEX Bitcoin ETF fond.

Páči sa vám tento článok? Chystáme ďalšie! Sledujte nás na Facebooku, prípadne sa prihláste na odber notifikácií (návod nájdete tu), nech vám nič neujde.

Záver

Toto sú dôvody, prečo má ETF od CBOE najväčšiu šancu na úspech. Vytvorenie tohto finančného nástroja umožní jednoduchší vstup inštitúcií do krypto-trhu a podporí adopciu kryptomien vo svete.

Prvý regulovaný Bitcoin ETF fond bude veľkým míľnikom v histórii digitálnych aktív založených na blockchaine a v budúcnosti budeme môcť očakávať pridanie ďalších coinov a vznik nových fondov. CBOE je v tomto smere pionier.

Je zaujímavé sledovať, ako sa o krypto zaujímajú stále mocnejší ľudia. Budúcnosť týchto technológií vyzerá dobre. Nenechajme sa odradiť tohtoročným downtrendom. Každý pád raz skončí. Po noci zase nastane deň.

Zdroj:
bitcoinist.com