V druhej časti nám analytik z nášho bonusového webu Trading 11 odpovie na otázky ohľadom budúcnosti kryptomien. Kde vidí tohtoročné dno, ako budú vyzerať kryptomeny v budúcnosti a či je možné s pomocou TA určiť, na akej úrovni by mohol byť nasledujúci vrchol (ATH).

Minule sme sa bavili o použiteľnosti TA pre long-term. Predtým, ako prejdeme k predikciám, chcel by si ohľadom tohto niečo dodať?

TA celkom dobre ukazuje, kde sú oporné miesta, a pretože nič lepšie nemáme, tak všetci sa spoliehajú aspoň na TA. Nič však nefunguje na 100 % a preto ani TA nie je možné považovať za neomylnú. Navyše, napríklad pri akciách sa dá analyzovať štruktúra firmy a jej história, pri kryptomenách je to horšie. Napriek tomu sa cena nemusí vždy na predikované úrovne dostať. Všetky predpovede je preto treba brať s určitou rezervou.

tomto článku som na základe dát z minulosti odhadoval, že by budúce ATH Bitcoinu mohlo byť okolo 87 tisíc USD. Je to podľa teba možné? Aký na to máš názor?

Najskôr si je treba ujasniť, čo je ATH. Nové ATH vznikne po prekonaní toho súčasného (cca 20 000 $). Keby na akejkoľvek vyššej úrovni (pokojne len 20 300 $) prišla korekcia (hoci len – 500 $), bolo by tých 20 300 $ už nové ATH.

Dobre, nazvime to teda nasledujúci vrchol.

Áno, tvojej otázke rozumiem. Na to však dnes nikto s istotou odpovedať nevie a všetko sú to len hrubé odhady. Takú vec bohužiaľ naozaj nejde seriózne predikovať, je to ako veštiť z krištáľovej gule.  Smerom nahor nie sú žiadne reálne dáta – žiadna rezistencia, preto nie je možné presne určiť cenu. Tvoj odhad cca 87 000 $ preto nemôžem potvrdiť ani vyvrátiť. Budeme si na to musieť počkať.

Aká je pravdepodobnosť, že sa Bitcoin dostane pod tohtoročné LOW?

Pravdepodobnosť, že prekonáme súčasné dno na BTC je pomerne veľká a ja osobne verím, že low roku 2018 bude okolo 4 400 – 4 200 $. Niekto je presvedčený, že pomocou TA nie je možné predpovedať budúcnosť súčasného aktíva, ja s tým však nesúhlasím.

Osobne som predikoval pád Bitcoinu na 6 000 $ ešte v dobách, kedy sa BTC obchodoval za 14 000 $. Keď potom padol pod 10 000 $, tak som zaznamenal prvé správy (napr. Bloomberg) o tom, že BTC sa môže prepadnúť hlboko do oblasti 6 000 – 5 000 $. Rovnako som predikoval pád ETH na úrovne okolo 450 $ v dobe, kedy sa obchodoval za 1 200 $. Všetko, čo sem píšem, som v minulosti publikoval na svojom Twitteri a preto je možné tieto informácie dohľadať.

Kde vidíš budúcnosť BTC, resp. celého kryptomarketu?

Kryptomeny budú celkom určite súčasťou našej budúcnosti, ale obávam sa, že to nebude o decentralizovaných slobodných menách. Skôr bude dochádzať k digitalizácii súčasného fiatu, ktorý budú zase riadiť bankové domy a nadnárodné monopoly, takisto ako aj v súčasnosti. Určite budú fungovať paralelne aj decentralizované meny typu Bitcoin, ale obávam sa, že nebudú súčasťou hlavného prúdu. Skôr budú dopĺňať systém založený na digitálnom fiate, ako v súčasnosti pri stravných lístkoch.

Chceš niečo odkázať našim čitateľom?

Všetkým nováčikom by som rád odkázal: nevzdávajte sa pri prvom neúspechu. Zakaždým musíte vstať a skúsiť to znovu, aj keby vás to malo stáť všetko úsilie. Ani svetový rekordman sa nestal majstrom na prvý pokus. Všetko má jednoducho svoj čas a na trhoch je potrebná predovšetkým trpezlivosť a húževnatosť. Najskôr si však ujasnite, či chcete tradovať, alebo hodlovať, pretože trading je síce pomerne jednoduchý, ale rozhodne nie je pre každého. Naše analýzy slúžia predovšetkým k tomu, aby ste si ujasnili, ako to na trhu vyzerá a mohli sa rozhodnúť sami.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance